Tisza-tó
Sehol máshol nem találjuk a horgászatra alkalmas vízterek olyan széles kínálatát, mint itt. Egy hajnali horgásztúrán felébreszthetjük a Tisza mélyén, alattunk akár 20 méterre elfekvő harcsaóriásokat.
Pergethetünk az öblítő csatornákban a vizet folyamatosan forraló balinokra, kipróbálhatjuk, hogy a nádszéli etetett helyen vendégeskednek-e nyurgapontyok, vagy a hínármező tisztásán próbálkozhatunk a Tisza-tavi nagy compók valamelyikének horogra kerítésével.
A Tisza-tó milliárdnyi keszegéből a fiatal és a kezdő horgászok is sikerrel zsákmányolhatnak, s hosszú távra rabjává válhatnak e lelket pihentető sportnak.
A tó középső része Magyarország legnagyobb horgásztava és a horgászok legnagyobb paradicsoma.
A Tisza-tó felejthetetlen természeti környezetében több mint 50 halfaj él, ezek közül 12 védett. Ezek nagy része akár horgászzsákmányunk is lehet. Bár a horgászatról sokaknak a vízparti pecázás jut eszébe, a legjobb, ha szerencsénket csónakkal is kipróbáljuk, mert így a legeldugottabb vizeket is meghorgászhatjuk. Csónakot valamennyi tóparti kikötőben tárolhatunk vagy bérelhetünk, de ma már úszóházakat, vizikunyhókat is foglalhatunk, melyek fantasztikus élményeket nyújtanak.
A nemzetközileg is elismert természetfilmes, Szendőfi Balázs több, mint egy évi rendszeres munkával csodálatos természetfilmet készített a Tisza-tóról. A négyrészes alkotás címe A szőke tó, alcíme A Tisza-tó hat évszaka. A szőke jelző nyilvánvalóan a Tiszára utal, az évszakok számát pedig az a vízszintemelés, illetve vízszintcsökkentés növeli négyről hatra, amely a tavaszt és az őszt egyaránt két-két, merőben eltérő időszakra osztja.
Ismerjük meg ezt a fantasztikus vizi világot:
Tisza-tó
Mozgasd az egeret a térképen!
Térkép betöltése…