Az IOS és az Androidos készülékek térnyerésével, valamint a WiFi technológia alkalmazásával napjainkra bárki számára elérhetővé vált, hogy okostelefonját vagy tabletjét halradarként használja. A WiFi kapcsolat megbízhatósága mellett az érzékeny és pontos szonár, illetve az intelligens készülékekre fejlesztett FishFinder applikáció, azaz alkalmazás biztosítja az élményt, a radar kiváló használhatóságát minden körülmény között.
A radar működése nem bonyolult. A szonár alsó részébe épített jeladó hanghullámok segítségével térképezi fel a medret, a visszakapott jelet kódolja, melyet a WiFi kapcsolat segítségével azonnal továbbít IPhone vagy egyéb, Androidos intelligens eszközünkre. A víz alatti információ pedig részletesen jelenik meg a képernyőn.
Radarunk áramellátásáról egy beépített 3,7 voltos Li-ion akkumulátor gondoskodik, melynek töltését a mellékelt kábellel gond nélkül elvégezhetjük. Az akkumulátor egy feltöltéssel kb. 5 óra üzemidőt biztosít eszközünknek.
A készülék használatához szükséges szoftver telepítését, hangolását természetesen otthon, még a használatba vétel előtt kell elvégeznünk.
Bekapcsolást követően a hálózatlistán megjelenő FishFinder-t válasszuk ki! Az 12345678 számsorból álló alapértelmezett jelszóval létrehozott kapcsolaton túlmenően szükségünk van arra, hogy a szonárhoz tartozó alkalmazást az alkalmazások áruházából letöltsük. A letöltés után hitelesítés szükséges, melyet a radarunk oldalán elhelyezett matricán szereplő 12 karakter megadásával végezhetünk el. Ezt követően nincs más teendőnk, mint a FishFinder nevű applikációs ikonra kattintani a telefonunkon, és az alkalmazás máris elindul.
A szonár vízbe helyezését a legkényelmesebben egy horgászbottal végezhetjük el. A vízbe érkezést követően azonnal használhatjuk, készülékünkön a FishFinder ikonra kattintva megjelenik a kezdőképernyő főmenüje.
Célszerű először megismerkednünk halradarunkkal a Bemutató mód segítségével. Ezt követően készülékünk finomhangolását végezzük el, tehát kellő alapossággal beállíthatjuk az érzékenységet, a mélység és zoom tartományokat, aktiválhatjuk a sekély víz miatti riasztást, kiválaszthatjuk a halriasztás és a hal ikon mikéntjét, a megjeleníteni kívánt hőmérséklet mértékegységet és a képfrissítés sebességét.
A mélység tartományt érdemes helyesen megválasztani a pontos nyomon követhetőség érdekében. Ha például az alapbeállításunk 3 méter, de a víz valós mélysége ennél több, akkor nem fogjuk látni a medret. Ha a vízmélységről már van pontos adatunk, akkor ennek megfelelően kalibrálhatjuk a legjobb kép érdekében a radart.
A képernyőről azonnal tájékozódhatunk a víz valós mélységéről, a víz hőmérsékletéről, a radar töltöttségi szintjéről és a jelkapcsolat erősségéről.
Megjegyzendő, hogy a legfrissebb kép mindig a képernyő jobb feléről érkezik, a bal oldal, pedig időben a legrégebbi történést mutatja. És ahogy azt már említettük, a jelfrissítési sebességet lehetőségünk van a saját igényeinkhez mérten szabályozni, állítani.
Forrás: Halmos Mihály
(X)
EnergoTeam