Az ütköző csomók kötését nagyon fontos elsajátítani, hisz vannak olyan esetek, mikor a bot hosszánál nagyobb eresztéket kell állítanunk. Ez az eset leggyakrabban a matchbotos és a bolognai módszeres horgászatban fordul elő, amikor csúszóra szereljük az úszónkat. Elsősorban a mélyebb folyók illetve a bányatavak horgászatánál kell ezt a csomót vagy csomókat segítségül hívni. Nagyon fontos, hogy az elkészült csomóknál ne teljesen a kötés mellett vágjuk le a felesleges részt, mert akkor csökken a dobástáv, ugyanis a gyűrűkön nem tud akadálymentesen átfutni dobáskor az ütköző. A mai részben három ütközőcsomót sajátíthatunk el.
Sokmenetes ütköző
Ez a csomó nagyon stabil, a nagyobb méretű úszók alkalmazásánál is megállja a helyét, nem mozdul el. A nagyobb önsúlyú wagglerek esetén lehet két ilyen csomót is egymás mellé felkötni, ha úgy érezzük, hogy egy nem tart elég fixen.
Nyolcas kötés
Ez az ütköző kizárólag kisebb méretű csúszóra szerelt úszókhoz ajánlatos, hisz nem tart olyan erősen a kevesebb menetszám miatt, mint a többmenetes.
Belső szálas ütközőcsomó
Ez egy nagyon megbízható stopper, akár nagyobb önsúlyú wagglerúszók ütköztetésére is használhatjuk.