Örömmel adunk hírt a HALDORÁDÓ horgászportál látogatóinak a Magyar Horgász legújabb számáról. Már az újságárusoknál a Magyar Horgász júniusi száma!
Szövetségi hírek – Ifjúsági pályázatok eredményei 6. oldal
Farkas Csaba – Munkák a halakért, Dunaszekcsőn 8. oldal
Szarvas Zoltán – Nyáresti harcsák 10. oldal
Ahogy melegszenek a nappalok, úgy tolódnak el a pergetők legaktívabb órái az este és az éjszaka felé. Nem feltétlenül azért, mert a horgásznak ilyenkor kellemesebb a hőmérséklet, sokkal inkább a halak szokásos napirendje miatt. Felértékelődik a fényváltás időszaka, és sok szép élményt szerezhetünk a sötétedés utáni órákban is.
Sztahovits Péter – Látott sügérek 14. oldal
A csuka mellett a pisztrángsügér az a halfaj, amelyik esetében kifejezetten jellemző, hogy „látott” halra horgászhatunk. Azok a hazai vizek, amelyekben megtalálható, zömmel tiszták, így szabad szemmel is megpillanthatjuk ezeket a halakat. Persze ettől még nem gyerekjáték megfogni őket, sőt! Ha mi látjuk őket, valószínűleg fordítva is igaz, de épp ez jelenti a kihívást.
Farkas Csaba – Nem szokványos halakról 18. oldal
Bokor Károly – Tavaszi harcsakalandok 20. oldal
Lábas Norbert – Pár óra pontyozás 24. oldal
Timár Mix – Pontyhorgászat Széchenyiből 26. oldal
Hogy járt-e valaha a legnagyobb magyar, gróf Széchenyi István – akinek portréja az ötezrest is díszíti – Almásfüzitőn, azt a történelem homálya fedi. Ám, hogy miként kerülhet mégis egy ottani horgászaton a középpontba, az hamarosan kiderül.
Nagy Csaba – Öttevényi kavicsbányatavak 32. oldal
Kovács Márk – Megkövült idő 34. oldal
Hamvasi Miklós – KD-rig 36. oldal
Dovit Team – Tavi pontyozás hosszú előkés feederrel 38. oldal
Mindenki számára ismerős az a szituáció, amikor a lehető legrövidebb idő alatt a legnagyobb halakat szeretné megfogni. Többször járok én is ebben a cipőben. Ilyenkor letisztult, egyszerű technikára van szükség, amivel az óvatos pontyokat kapásra bírom és szelektálni tudom a kisebb pikkelyeseket.
PECAKUCKÓ 40. oldal
F&H Tévéműsor 42. oldal
OVHB – Szórványos szivárványos 44. oldal
OVHB – 2022. évi versenynaptár 48. oldal
Energo Team – A harcsák tavaszi ébredése 50. oldal
Az idei tavasz jelentős késésben volt. Az éjszakai fagyok március végéig kitartottak. Aggódtam a korai harcsafogó versenyek és a táborom eredményessége miatt is, bár az elmúlt több mint harminc év alatt nem nagyon volt példa arra, hogy április elejére időjárástól függetlenül ne indult volna meg a harcsák táplálkozási hulláma.
Danicsek Fanni, Pintér László – Harcsamámor 56. oldal
Az év első többnapos horgászata mindig különleges alkalom. Ilyenkor az ember nem támaszt túl nagy elvárásokat, csak örül, hogy kint lehet a friss levegőn, a természetben, érezheti a tavaszi nap első sugarait, a virágok illatát. Imádom a tavaszt. Számomra az év legszebb időszaka. Minden zsong, burjánzik, és ha mindehhez még életem legszebb hala is társul, akkor igazán teljes a boldogság.
Pintér Sándor – A horgászfeleség varázslatai 60. oldal
Monos Tibor – Tegzesrajzás 62. oldal
Már nagyon vártam a tavaszt és a pisztrángtilalom végét. A februári enyhe időket hűvös március követte, ami végül fagyos reggelekkel ért véget.
Kovács Zsigmond – A hónap legye – Nyuszifül nimfa 65. oldal
Varga Vilmos – Hitelesítésre várva 66. oldal
KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK 68. oldal
Dr. Dérer István – Balinos gondolatok 70. oldal
Mostanában kicsit sikerült visszatérnem a gyakorlati horgászathoz, azon belül is a mikropergetéshez. Az egyik fő célhalam a balin, amely az utóbbi években a lenézett húshorgász „szálkafőzelék” státuszból egyre jobban felértékelődik arra a helyre, amit meg- és kiérdemel. Igen, egy remek, közép-európai honosságú sporthalról, egyben hazánk legtöbb vizében megtalálható olyan ragadozóhalról van szó, ami a jövőben is fokozott gondoskodást és kíméletet érdemel.
KIRAKATNÉZŐ 1. 72. oldal
Retropeca – Megsárgult örökzöldek 74. oldal
KIRAKATNÉZŐ 2. 76. oldal
REKORDFOGÁSOK 78. oldal
Farkas Csaba – Amur a horgon 80. oldal
APRÓHIRDETÉSEK 81. oldal
KERESZTREJTVÉNY 82. oldal
Már az újságárusoknál a Magyar Horgász júniusi száma!
Magyar Horgász