Örömmel adunk hírt a HALDORÁDÓ horgászportál látogatóinak a Magyar Horgász legújabb számáról. Már az újságárusoknál a Magyar Horgász októberi száma!
Ízelítő a tartalomból:
Bokor Károly – Tviszteres történetek 20. oldal
Az első két „emberes" hónapot sok horgász várja szívesen. Már nem a meleg nyár, még nem a hideg ősz, de mindenképpen a süllők, a csukák időszaka ez a parti erdőket átszínező, különleges hangulatú időszak.
Energo Team – Keszeghorgászat nagy távolságra 24. oldal
A távdobás az elmúlt évtizedben vált igazán népszerűvé és szükségessé a method technika berkein belül, hiszen egyre több olyan víz van, ahol a parthoz közeli régiókban valamiért nem lehet már elég halat fogni, főleg versenykörülmények között. A hosszú előkés feeder szakágban ez a tendencia sokáig nem volt tetten érhető, azonban az elmúlt időszakban már mutatkoztak jelei annak, hogy előbb-utóbb eljön a távoli keszeges pecák ideje. Ilyen volt például a XII. Feeder Országos Bajnokság középdöntője is, ahol a parttól csak igen nagy távolságra lehetett becsapni a szépségdíjas desedai dévéreket.
Sztahovits Péter – Pettyes dömping 30. oldal
Évekkel ezelőtt pergetőhorgász berkekben legendás volt az őszi Tisza-tavi vízeresztés. Sóvárogtam utána, hogy egyszer én is ott lehessek a jeles időszakban. Majd azon kaptam magam, hogy versenyfelkészülést tartok a Tisza-tavon, épp vízeresztéskor, és csukát szeretnék fogni.
Farkas Csaba – A vadregényes Mura-vidék 34. oldal
A műlegyezők paradicsoma lehetne a természeti szépségekben gazdag, gyors folyású Mura folyó, ha ismertebb lenne a körükben ez a magyar–horvát határvíz. Nagy domolykók és márnák élnek a rohanó sodrásban, de kisebbek a betorkolló patakokban is előfordulnak – míg a tökleveles, tündérrózsás holtágak csodaszép compók, csukák élőhelyei.
Szarvas Zoltán – Az átmeneti időszak balinjai 38. oldal
Az október sok szempontból az egyik legtermékenyebb ragadozós hónap, a legtöbben süllőznek, csukáznak, sőt még a harcsák is igen aktívak a mederben. Ám méltatlanul kevés szó esik ebben az időszakban a balinokról, pedig azok is nagyon jól foghatók.
Dovit Team – Feederezés sekély vízben a Dunán 44.oldal
Alacsony vízállás esetén nagyon könnyű kényelmes, sóderes horgászhelyeket találni a Dunán. Ezek a részek tavasztól őszig jó halfogási lehetőséggel kecsegtetnek.
Bálint Attila – Termetes kecsege 46. oldal
A kecsege a legszebb halfajok egyike. Herr Mór dunai álomhalánál a népnyelv őriz nagyobbakat, de hitelesítve Közép-Európában eddig egy bő 8 kilós ausztriai hal vitte a prímet. Az itthoni legnagyobb 7,65 kg volt. Augusztus 14. óta az új országos rekord 9,2 kiló.
Timár Mix – FeederGuru – nem csak feederezéshez! 70. oldal
„Nem veszünk olyan etetőanyagot, mert az csak feederezni való!" – számtalanszor elhangzik ez a mondat, amikor a lelkes horgászok a hétvégi kikapcsolódás előtt feltöltik a készleteiket. Ha egy csomagoláson a „feeder" felirat olvasható, akkor az valóban csak ahhoz a technikához használható sikeresen? Egy esetben biztosan nem.
Varga Vilmos – Horgászat az Atlanti-óceánon 78. oldal
Az Atlanti-óceán a Föld második legnagyobb óceánja. Ennek a hatalmas víztömegnek a közepén van egy aprócska szigetegyüttes, az Azori-szigetek. Ide készültünk immár harmadjára, hogy horogra kerítsük a világ legszebb halát, egy igazi nyársorrút, a kék marlint.
Már az újságárusoknál a Magyar Horgász októberi száma!
Magyar Horgász