Megjelent a Magyar Horgász 2024. októberi száma

Megjelent a Magyar Horgász 2024. októberi száma

Örömmel adunk hírt a HALDORÁDÓ horgászportál látogatóinak a Magyar Horgász legújabb számáról. Már az újságárusoknál a Magyar Horgász októberi száma!

Ízelítő a tartalomból:

Energo Team – Második felvonás 10. oldal
A nyár közepe harcsafogás szempontjából nehézkes időszaknak számít a táplálékbőség miatt. Ilyenkor válogatósabbá, óvatosabbá válnak a bajuszosok. Ebben az időszakban a harcsák már nemcsak éjszaka, hanem nappal is táplálkoznak a felgyorsult emésztésük miatt.

Szarvas Zoltán – Őnimádás a Dunán 16. oldal
Ma már jól tudjuk, hogy a vizek hűlésével hogyan viselkednek a halak, nincs ez másképp a balinok esetében sem. Szeptember végén indul el az a folyamat, melynek során elkezdik egymás társaságát keresni és kisebb-nagyobb bandákba összeállva készülnek a még hidegebb vizekre.

Bokor Károly – Októberi pillanatok 20. oldal
Sok csodás őszt megéltem már horgászbottal a kezemben. Az ezerszínű évszakban a természet mindig szemet gyönyörködtető. A hulló levelek, a lassan vetkőző vízparti erdők mutatják az évszak érkezését, az idő múlását.

Szabó Bence – Feederezzünk pontyokra! 26. oldal
A feederhorgászat eszköztára mára rendkívül kiszélesedett. Nem nagyon van olyan szituáció, amit manapság ne lehetne megoldani feeder módszerrel, hiszen a megfelelő felszereléssel eredményesen lehet hosszú előkézni keszegekre vagy akár 100 méterről is „húzhatjuk” a nagy pontyokat. Rengeteg etetőkosár kapható, amelyek lehetővé teszik a gyors és hatékony alkalmazkodást a folyamatosan változó körülményekhez. Persze mindegyik halfaj horgászata specifikus, azonban a legegyszerűbb és legkevésbé összetett talán a pontyé, így először vegyük górcső alá a feederes pontyhorgászatot!

Dovit Team – Vajsavas feederezés a hőségben 30. oldal
A kánikula igazi kihívássá teszi a nappali horgászatot. A nagy hőség nem csupán a komfortérzetet csökkenti, hanem a kevésbé kellemes illatú csalogatóanyagok használatát is kikényszeríti. Ezek az erős szagú anyagok, bár az emberi orr számára nehezen elviselhetők, rendkívül eredményesek lehetnek a halak becserkészésében, különösen a forró nyári napokon.

Farkas Csaba – Szigetközi varázsvizek 32. oldal
Kedvező a halállomány állapota a Szigetközben, a mellék- és a holtágakon, és persze magán a Dunán is – derül ki a horgászok eredményeiből. Ezt egy kutatók által végzett természetvédelmi célú felmérés is megerősíti.

Sztahovits Péter – Erdei süllők 36. oldal
Sima, akadómentes mederben, például egy kagylópadon terelgetni a gumihalat meglehetősen könnyű feladat. Az elakadás veszélye minimális, és ha a süllő horogra kerül, teljesen nyugodtan fárasztható, hiszen nem kell attól tartani, hogy fába menekül. Az ilyen szituációk szöges ellentéte jellemezte múlt őszi horgászatomat egy öreg bányatavon.

Kovács Márk – Őszi hajnalhasadásban 46. oldal
Az elmúlt három évben viszonylag sok hajnalt töltöttem a Dunán. Úgy tapasztaltam, hogy nagyon sok hely eredményességét befolyásolja a vízállás, különösen a sekély szakaszokon. Fontos, hogy egyáltalán meg lehessen közelíteni a partvédő kövezéseket, nyelveket és különböző folyásszabályozó szakaszokat, ami bizony partról nem mindig könnyű feladat.

Már az újságárusoknál a Magyar Horgász októberi száma!

Magyar Horgász

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.