Közeleg a tél, a hivatalos versenyszezon régen véget ért. Mégis van egy maroknyi versenyzőkből álló csapat, akik még ilyenkor, télvíz idején sem adják fel a versenyzést. Nem csak ebben a novemberi "nyárutóban", de akkor is megtalálják a módját, hogy versenyezzenek, amikor röpködnek a mínuszok. Akár heti két alkalommal is, egyet hét közben és egyet hétvégén. Ettől elvetemültek.
Gyakran találkozhatunk a Társasággal halbő tavak, főleg a fagyok beálltával melegvizű, tározók partján. Ravazdon, a bokodi erőmű hűtőtaván, és mint legutóbb Baranyaszentgyörgy falucska határában levő halastavon.
14 ismert és kevéssé ismert versenyhorgász készülődött a sorsoláshoz reggel. Speciális szabályok érvényesek ezeken a versenyeken, eltérően az Országos Versenyszabályzattól. Az etetőanyag limitálva lett 3 kg-ban, a csonti mennyisége nincs korlátozva. Az etetőanyag limitet a víz hőmérséklete indokolja, a hideg vízben keveset fogyasztanak belőle a halak, még ha nagy számban is találhatóak ezekben a vizekben. Az etetés módja is eltérő a megszokottól.
A verseny kezdete előtt fél órával lehet kezdeni az etetést, ez idő alatt be kell dobni az összes gombócot, illetve a szemes etetőanyagot. A három és fél órás versenyidőben csak csonti volt lőhető.
A versenypálya adottsága azt igényelte, hogy 3 szektorra kell bontani a mezőnyt, így a lehető legigazságosabb, legegyformább eséllyel ülhet le bárki versenyezni. A végeredmény a két forduló szektorhelyezési száma alapján adódik, az a győztes, aki a legkevesebb pontot éri el. Egyenlő pontszám esetén az összesen fogott hal súlya a döntő.
Az első forduló megkezdése után szinte azonnal akasztott egy halat Hamar Feri, de aztán lemaradt a horogról. A pálya legszélén ülő Imre Gábor fogta az első pontyot. Szinte azonnal hallal válaszolt Braxatoris Iván is, a szomszéd. A tó keskenyebb, felső felében nehezebben indul a halfogás. Rengeteg a ponty a vízben, testükkel tologatták a zsinórt, úszót rendesen, de nem igazán ették a csalit. Pedig minden adott volt a mai jó eredményhez. Ragyogóan sütött a nap, november végéhez képest meleg volt, nem fújt rettenetes szél sem. Ideális horgászidő.
Két horgász fárasztott szinte folyamatosan, Gábor és Iván. Gyönyörű pikkelyes pontyokat fogtak kivétel nélkül. Az átlag súly 2 kg feletti. Az utóbbi egy hét meleg időjárása a víz hőmérsékletén is emelt néhány fokot, ez meglátszott a halak erején is. Kapaszkodni kellett a rakósba rendesen. Általában 1.6 mm-es gumival szerelt, 16-os főzsinóron, 14-es horogelőkére kötött 12-es nagyságú horgot használt a többség. Meglehetősen sok volt a kívülről akasztott hal, de ezeket általában nem lehetett megfogni.
Az első forduló végeztével, a leggyengébb szektorban is tíz kg feletti fogás kellett az egyeshez, a középsőben 27 kg, a leghalasabb szektorban pedig 59 kg!
| |
Új Sorsolás a második fordulóra, természetesen a megfelelő kiemelésekkel. Kis pihenő és már repülnek is az egykezes gombócok, mert a gombóc mérete is maximált volt ezen a versenyen. Pici a tó nem kell feleslegesen riogatni a halakat.
Imre Gábor a leghalasabb szektor belső embereként nem zavartatta magát, az első perctől kezdve szinte folyamatosan fárasztott. Mellette Hamar Feri végigpróbálta az összes topsetjét, de nem sikerült kapást kicsikarnia. Walter Tamás sem elégedett, Ő a halas szektor közepén ült, de nem sikerült kapásra csábítania nagyobb számú pontyot.
Azután Heimann Jóska hosszas fárasztásának lehettünk szemtanúi. Keményen dolgozott a Triana Ganza, mígnem egy gyönyörűséges 7,40 kg súlyú pontyot szákolt sikerrel.
Annak ellenére, hogy nem mindenki fogott 20-30, vagy 50 kg halat, mégis elégedett szavakat lehetett hallani a végeredmény kihirdetésekor. Jó verseny, jó szórakozás volt. És a folytatás sem marad el.
A díjazottak eredményei:
1. | Imre Gábor | 2 pont | összesen 123.550 g fogott hal |
2. | Braxatoris Iván | 4 pont | összesen 83.700 g fogott hal |
3. | Hamar Ferenc | 4 pont | összesen 80.900 g fogott hal |