Végre elérkezett. Amennyire vártuk, olyan gyorsan elrepült az együtt töltött idő. Harmadik találkozójukat és versenyüket tartották a Haldorádó Fórum tagjai a hétvégén, Kiskunhalason. Nem csak egyszerű horgászverseny volt ez, hanem régi és új barátságok ápolása, vagy akár az eddig csak „nick neve” alapján ismert horgászbarát vagy éppen vitapartner megismerése.
A fórumban már régóta szerveződött a találkozó, régóta folyt a csapattársak keresése. Hogy ez mennyire eredményes volt, mi sem bizonyítja jobban, mint a rajthoz álló 29 csapat. Az 58 versenyző családtagjaival és kísérőivel együtt a résztvevők száma közel 100 főre duzzadt. Már ez a létszám is jelzi, hogy nem hétköznapi rendezvényről volt szó.
Ebben az évben új szabályokkal zajlott a verseny. A leglényegesebb változások egyike a kétfordulós csapatverseny volt, ahol a csapat fenekező horgászatban jártas tagja az első napon, míg az úszós horgászatot választó csapattag a másik napon horgászott. A társak mindenben segíthettek egymásnak, kivéve a horgászatot, etetést, szákolást. Előkészíthették a felszerelést, segíthettek az etetőanyagok és csalik összeállításában és persze izgulhattak a társukért, ha fogott halat azért, ha nem, akkor pedig amiatt.
Már megszokhattuk az eddigi találkozók során, hogy nem hagyományosan zajlik a sorsolás. Papp József - a verseny fő támogatója - jóvoltából ismét meglepetésben részesültek a versenyzők. A sorsolóban egy megszámozott tasak lapult, amelyben a fenekező horgászok egy multiplikátor orsóval, míg másnap az úszós horgászok egy peremfutó orsóval díszített, ajándék kulcstartót találtak.
A sorsolást követően a horgászok azonnal elfoglalhatták helyeiket a horgászok. Gyorsan telt a felkészülésre szánt idő, még úgy is, hogy ez alkalommal szakszerű segítőtárs is rendelkezésre állt.
8:50-kor megszólalt az etetést engedélyező dudaszó. Az elmúlt évek tapasztalata alapján szinte mindenki a túlsó part elé is alapozott, de nem maradt el az egészen közelre történő „gombócolás” sem.
Tapasztalt, rutinos és nagyon pontos mozdulatokat láthattunk. A versenyzők hihetetlen pontos lövésekkel juttatták el az etetőanyag és csonti gombócokat a túlsó part fél méteres sávjába. Azután, a verseny kezdetekor megcsodálhattuk, hogy nem csak csúzlizni, horgászni is nagyon pontosan tudnak egyesek. Mindezt a néha beleerősítő oldalszél sem akadályozhatta meg.
Az elmúlt év fenekező kategóriájának győztese véletlenül(?) hosszút dobva a túlsó part szélére dobta etetőkosarát, majd finom mozdulattal pöccintette vissza a felcsalizott horgot a víz szélébe. Se csobbanás, se loccsanás!!! Szinte hangtalanul jutott a csali a halak közé. Ennek aztán öt percen belül kapás volt az eredménye. Más még fel sem eszmélt, Krisztián már szákolta az első halát.
Megfigyelhető volt, hogy a kapások zöme a tó baloldali patkójában esett. Valami miatt több hal tartózkodott abban a részben. Kezdetben néhány kárász, és vörösszárnyú keszeg akadt horogra. Lassan aztán kezdtek beindulni a pontyok is. Látványos horgászatot mutatott be az előző évi bajnok, de nem lehetett biztonságban, mert a „surranó pályán” nagyon jól jött fel Drozdik Ottó az Oszi Fishing Team tagja. Ráadásul Ottó a nap legnagyobb halával is büszkélkedhetett, amely egy 4,2 kilós tükörponyt volt!
A középső szektorban kicsit nehezen indult be a halfogás, de a verseny második felétől egyre több helyen görbültek itt is a feederbotok. A legügyesebb horgász itt Szlávik Szabolcs (Sony Team) tagja volt, aki 4 szép ponttyal meggyőző fölényel nyerte a B szektort.
Különösen precíz horgászattal hívta fel a figyelmet magára Tóth Krisztián, a Nagy Hohó Team képviseletében, aki a legkevésbé halas C szektorban küzdött ellenfeleivel. Elképesztően pontosan dobálva, a túlsó part legszélét horgászta meg Krisztián. Itt vegyesen fogott pontyokat és kárászokat.
A verseny kiírása értelmében már az első napon született részeredmény, ugyanis az egyéni versenyben a fenekező kategória első három helyezettje a három szektorelső közül került ki. Közöttük a végső rangsort a kifogott halak tömege döntötte el.
A négyórás forduló után az első tízfős szektort Drozdik Ottó nyerte 11.950 g fogott hallal, második lett Jankovics Krisztián (Halacska Team) 11.450 g hallal, harmadik pedig Vágó Ádám (Sivák Fishing Team) 6.950 grammos zsákmányával.
A középső, kilencfős szektorban Szlávik Szabolcs nyert 10.200 g fogott hallal, második Czender Miklós (Fix X Team) 6.500 grammal, harmadik lett Pintér Péter (Pityu Team) 6.150 grammal
A gyengébbnek bizonyuló nyugati ágban levő tízfős szektor elsőségét Tóth Krisztián szerezte meg 5.800 grammos fogással, második lett Molnár Zsolt (Bors&Sör’s Team) 4.900 g hallal, harmadik helyen végzett Kapoli András (NO Fish Team) 2.050 grammal. A teljes mezőny 110.250 g halat zsákmányolt, ez személyenként 3,8 kg-os átlagfogást jelent. Soha rosszabbat!
Az ebéd elfogyasztása után lehetőség nyílt a további horgászatra, ennek leginkább a másnap versenybe szálló horgászok örültek. A napközben kialakított elképzelést még tovább lehetett finomítani.
A délután folyamán a Haldorádó Speciális Teszt Csapata látogatást tett a Veltelini Pincészetben, ahol Pintér Imre Úr szakszerű borkóstolót tartott a számunkra. Ezzel akár előrevetítve egy szervezett, fakultatív program lehetőségét a következő évre…
Ezt követően a közös vacsora elfogyasztására került sor a Montgomery Lovagi Étteremben. Kitárgyaltuk a mögöttünk levő napot, megfogalmaztuk az összes tanulságot, majd újult erővel, friss ötletekkel készültünk a másnapi úszós fordulóra.
A sorsolásra az eget kémlelve érkeztek a versenyzők, a meteorológiai előrejelzés viharos szelet és esőt ígért. Egyik sem kedvez a horgászatnak. Ennek ellenére napsütés fogadott, és a szél is elviselhető volt.
A sors szeszélye nyomán az első szektorba sorsolt az előző napi két szektornyertes csapat. Nagy küzdelem volt várható. Leginkább azok reménykedhettek, akik kevés helyezési számot gyűjtöttek az előző fordulóban.
A felkészülés során a módszerek szélesebb tárházát figyelhettük meg. Természetesen mindenki készült a túlpart horgászatra, de nem szabadott figyelmen kívül hagyni a spiccbotos és a rakós botos horgászatot sem. Sőt a kárászokat is sikerrel lehetett egészen nedves állagúra kevert, toccsanós etetőanyaggal a vízoszlop felső rétegébe csalni.
Ebben a fordulóban is a keleti (bal) ágban indult meg előbb a halfogás. Kezdetben néhány kárász került horogra, majd megjelentek az első pontyok is.
Elsőként Papp József (Top Mix Team) fogott a túlsó part bokra előtt egy pikkelyes pontyot. Nem volt könnyű meghorgászni a túlsó part előtti ígéretes, de keskeny sávot. Először is nagyon pontosan, a part mellé kellett dobni a szereléket. A hosszú dobás gubancot, vagy a szerelék elvesztését jelenthette. Azután az egyre erősebben fújó oldalszél miatt meglehetősen nehéz volt a végre jó helyre bejuttatott szereléket helyben tartani. Többen ezért aztán más módszer után néztek. Voltak, akik a hosszabb-rövidebb spiccbottal megvalósítható halfogást választották, de több helyen előkerült a rakós bot is.
A legszélső egyes helyen horgászó Ámon Krisztián (Nagy Hohó Team) sorban akasztotta meg a pontyokat és kárászokat. Sajnos a nagyobb példányok előszeretettel keresték fel az alig fél méterre levő víz alatti bokrot, ezzel letépve saját magukat a horogról. Azért ez sokuknak nem sikerült!
Nem sokkal később látványos fárasztást mutatott be Hajagos-Tóth Tamás (Illuminált Farkasok Team) és egy 4 kg örüli pontyot terelt szákba. A hal irányítását nehezítette, hogy a horog nem a hal szája szélébe akadt.
A következő érdekes esemény is ebben a szektorban történt. Papp József következetesen a túloldali bokor alját horgászva, nem mindennapi halat akasztott. Bravúros fárasztással terelte szákba a Tóth-tóból kifogott eddigi legnagyobb pontyot. A duci tükrös 8.400 grammot nyomott.
Sajnos a halak kapókedve kezdett lanyhulni. A közelgő frontot érezhették talán? A szél a négy órás forduló alatt 5-ször változtatott irányt, és néha zavaró erősséggel fújt.
Meg kellett küzdeni minden egyes kapásért, és egyetlen percre sem lehetett lazítani. Az igazán kitartók a reménytelen helyeken és helyzetben is tudtak halat fogni. Jól példázta ezt Lazac három szép pontya a középső szektorban vagy Ládányi Tamás kettő - utolsó 10 percben fogott - pontya. Ezek a halak azonnal átrendezték az érintett szektorokon belüli sorrendet.
Nagy izgalommal készült mindenki a mérlegelésre!
Vajon sikerül-e az előző napi győzteseknek megtartani az eredményt? Várható volt néhány érdekesség.
A legerősebb (első) szektorban a győzelmet Papp József (Top Mix Team) szerezte meg 14.500 g hallal, második Hajagos-Tóth Tamás (Illuminált Farkasok Team) 10.350 grammal, míg a harmadik Ámon Krisztián (Nagy Hohó Team) lett 9.950 g hallal.
A középső szektorban első helyen Lázár Zsolt (Töpörödött Törp Ördögök) végzett 6.700 g hallal, őt követte Polyák Csaba (Bors&Sör’s Team) 5.700 grammal, és harmadik lett Ádám Zsolt (Beastmaster Fishing Team) 5.100 g hallal.
A harmadik szektorban parádés fináléval nyert Ladányi Tamás (No Fish Team) 3.550 g hallal, második Irinyi Csaba (Fix X Team) 3.250 grammal, harmadik Németh András (B & N Team) lett 2.900 grammos zsákmánnyal.
Az ebéd elfogyasztása utánra maradt a nap legfontosabb eseménye, az eredményhírdetés.
Egyéni eredmények
Fenekező kategória
1. Drozdik Ottó (Oszi Fishing Team) 11950 g
2. Szlávik Szabolcs (Sony Team) 10200 g
3. Tóth Krisztián (Nagy Hohó Team) 5800 g
Úszós kategória
1. Papp József (Top Mix) 14500 g
2. Lázár Zsolt (Töpörödött Törp Ördögök) 6700 g
3. Ladányi Tamás (No Fish Team) 3550 g
A csapatverseny eredménye
1. Nagy Hohó Team (Tóth Krisztián/Ámon Krisztián) 4 pont, 15750 g
2. Bor&Sör’s Team (Molnár Zsolt/Polyák Csaba) 4 pont, 10600 g
3. Fix X Team (Czender Miklós/Irinyi Csaba) 4 pont, 9750 g
Legnagyobb hal díja
Papp József (Top Mix Team), a 8.400 grammos tükörponty kifogásáért
A legeredményesebb női versenyző különdíját Hajdúné Breglovics Mária kapta.
Úgy gondolom, a verseny lebonyolításának megváltoztatása nagyon jó eredményt hozott. Sokkal hangulatosabb, közvetlenebb lett a kétnapos viadal. Sokkal inkább érződött a baráti hangulat, és az egymás sikeréért való izgalom. Egy-egy hal megfogásakor öröm volt nézni, ahogy a társ keze-lába mozgott, mintha Ő is fárasztaná a halat. Nem beszélve a tréfás megjegyzésekről!
Régen voltam ilyen jó hangulatú versenyen, és még milyen sokára lesz a következő találkozó! De már nagyon várom!