Hosszú ideje nagy volt a nyüzsgés, a Kunsági csatorna partján, hiszen itt került megrendezésre a Női Egyéni Bajnokság, majd ezt követően az egyik legrangosabb verseny, ahol eldöntésre várt ki is lesz ebben az évben Magyarország Felnőtt Férfi BAJNOKA. A tét nagy, amit az is mutat, hogy már hetekkel a döntő előtt sokan edzettek, készültek a megmérettetésre.
Kettős jelentősége is van a magyar Egyéni Bajnokságnak, nem csak a „bajnok avatás” a cél, de a válogatott keret kijelölése is az itt elért helyezések alapján történik. Ebben az évben direkt módon a válogatott keret tagja lett az elsó 14 helyen végző versenyző, a fennmaradó két helyre Németh László szövetségi kapitány jelölhette ki versenyzőket.
Semmi nem múlhat a véletlenen, vallják azok, akik már jó ideje tesztelik a pályát, felszerelést, a megfelelő etetőanyagokat. Megpróbálják kiválasztani azt a módszert, ami a legeredményesebb az adott helyzetben, az adott vízterületen. Kikeverni azt az etetőanyagot, amivel legjobban tudják maguk elé csábítani a kifogandó halakat.
Az edzések alatt tökéletesen látszott, nem egyszerű pálya ez. Azonnal feltűnt mindenkinek, rengeteg az apró hal, irdatlan mennyiségű sneci és apróbb-nagyobb keszeg található a vízben. Aztán a horgászatok alatt az is kiderült, nem csak sneci és keszeg van sok, hanem törpeharcsa is. A nagyobbak mérete elérte a 20-30 dekát! Bonyolította a helyzetet, hogy a napok előrehaladtával egyre több és nagyobb testű dévérkeszeg is megjelent a pályán, apró addig is rengeteg volt.
A keszegfélék, a törpe, a küsz fogása mind más és más módszert igényelt, és ha valaki valamelyik mellett letette a voksot, nem igazán volt mód a kombinálásukra. Nem tette ezt lehetővé az etetőanyag (max.: 17 liter), és az élő csali (1 liter szúnyoglárva és 1,5 liter csonti, pinki, stb.) limit sem. Amit az elején a vesrenyző elhatározott, végig kellett vinni. Hiszen bárelyik hal megfogása sok és kizárólag számára készített etetőanyagot kívánt.
Az látszott az edzések alapján, hogy aki a küszre szavaz, nagyot nem tévedhet. A válogatottba kerüléshez mindenképpen elég négy jó snecis forduló, de sokan gondolták, gondoltuk úgy, hogy a bajnoki címhez nagyobb testű halat is kell fogni. Sokszor bebizonyosodott már, hogy az előre kigondolt dolgok, bizony nem mindig tartják magukat szilárdan.
Négy forduló, négy nehéz nap várt ránk. Versenyzőkre és segítőkre egyaránt. A 16 fős válogatott keret egyenlően került elosztásra a négy, egyenként tíz fős szektorba. A versenyzők már az első napon kihúzták mind a négy napra a szektorokat, ezzel is biztosítva, hogy mindenki horgásszon minden szektorban, kevesebb esélyt adva a szerencsének.
Az első, csütörtöki forduló ragyogó napsütésben indult. Viszonylag kevesen választották a küszözést, a többség keszeget akart inkább fogni. Néhányan, tudatosan a törpeharcsa állományt szerették volna „megritkítani”. Azt kell mondani, igazából mindenkinek bejött a számítása. Mindjárt az elején, az első percekben sikerült szákba terelni néhány nagyobbacska dévérkeszeget. Sokan választották a 7-8 m körüli spiccbotot, amely a keszegek mérete miatt is gyorsabbnak bizonyult a rakósnál. Nem csalódtak azok sem, akik bíztak a törpékben. Imre Gábor (6340 g) és Hamar Péter (6880 g) az első fordulóban rájuk építette a taktikát. Míg Erdei Attila (7860 g) és Vidó Ferenc (7260 g) az első fordulót inkább keszegfogással nyerte.
Másnap, pénteken megérkezett a nem várt időjárási front. Szemerkélő eső, néha erőre kapó zápor, megélénkülő szél. Vajon mennyire lesz hatással a halak kapókedvére? A mérlegelésnél bizony kiderült, leginkább a törpeharcsa szüneteltette a táplálkozást a zordra váltó időben, a keszegeket és a küszöket nemigen zavarta az időjárás változás.
A második napon figyelhettünk igazán fel arra, hogy a két órán keresztül csak csipegető halak, az utolsó hatvan percre hihetetlenül elkezdtek enni. Nagyon sok versenyző, ekkor fogta a mérlegelt halak háromnegyedét. Amire érdemes volt odafigyelni, az ifj. Gyulai Ferenc sneci fogása. Rendületlenül, ütemre fogta a küszöket, igen jó eredményt sejtetve a szektorában. A második forduló szektor győztesei: Vidó Ferenc (7080 g), immáron két egyessel rendelkezik. Varga József (6360 g), ifj. Gyulai Ferenc (8240 g) és Katus Gyula (7620 g)
Szombatra, átmeneti javulás volt várható az időjárásban. Meghallgattatott a sok fohász, reggelre magasabbra húzódtak a felhők, bíztunk a jobb időben. Horgászni még valahogy lehet esőben, de közlekedni a töltésen csak igen bajosan. Az előző napi küszfogás többeket arra inspirált, hogy átgondolja az eddigi taktikát és kövesse azt a példát amit eddig kevesen, Magyar Szilárd, Komáromi Levente és ifj. Gyulai Ferenc adott elő, nem nézni sem jobbra, sem balra, kizárólag a küszökkel foglalkozni az első perctől az utolsóig. Ezen a napon Imre Gábor nyerte az A szektort törpeharcsa fogással (8180 g), a B szektor közepén viaskodott a küszökkel eredményesen Döme Gábor (6540 g), a C szektor győztese Walter Tamás fogása nagy részt keszegekből állt (7040 g), míg a leghalasabbnak bizonyuló D szektorban Luzsinszky Tamás győzött spiccbottal fogot törpeharcsákkal (8080 g)
A mindent eldöntő vasárnapi utolsó forduló előtt igen szoros eredméby alakult ki. 10 ponttal bezárólag nyolc horgász volt, majd őket követte hat 12 ponttal rendelkező versenyző. Bajnok csak az első csoportból kerülhet ki, ezt tudta mindenki, de a válogatottság még a többieknek elérhető cél volt.
Megtréfált bennünket az időjárás ezekben a napokban, és a jósok vasárnapra is esőt ígértek. A horgászathoz kell szerencse valamennyi, de talán a sorsoláshoz még több. Erről igazán Walter Tamás tudna mesélni, aki a leghalasabb szektorba kerülve két lehetőség közül választhatott: alsó szélsőként horgászik egy nagyon jót, vagy szektor belsőként küzd a minél kevesebb pontért. Ez utóbbi sikerült Nagy Attila nem kis örömére, aki 12 ponttal rendelkezve kényelmesen horgászhatta be magát a válogatottba, a legszélső helyen.
Az A szektor legbelső embereként, Döme Gábor ismét a küszökbe vetette bizalmát, ami most is szektorgyőzelemhez vezette. (7980 g). A B szektort Schäffer Károly nyerte spiccbotos keszegezéssel, a C szektorban Ambrus Tibor (6020 g) keszegfogással viaskodott a törpéző Imre Gáborral és Hamar Ferenccel, aki rövid (2 m-es) bottal, a lába alól fogta ki a sügereket, naphalakat, apró bodorkákat, majd szintén rakósbotos törpézésba fogott. A két TRIANA-Mosella csapattag 6 dkg hallal maradt alul ezen a napon és osztozott a második-harmadik helyen. Az ugye 1 db törpe az átlagot figyelembe véve. A D szektor meglepetést tartogatott. Ebben a szektorban fogták a legtöbb keszeget, az eddigi fordulókban. Ettől, még értékesebb lett az a küszözés amit Ifj. Gyulai Ferenc mutatott be. 8460 g snecit varázsolt ki a csatornából a 3 óra alatt. Ez pedig nem mást jelentett, mint Ő lett 2002 év Magyar Felnőtt Bajnoka!
A végeredmény, és a 2003. évi válogatott keret:
1. Ifj. Gyulai Ferenc 8 hsz
2. Erdei Attila 9 hsz
3. Ambrus Tibor 9 hsz
4. Vidó Ferenc 10 hsz
5. Magyar Szilárd 12 hsz
6. Varga József 12 hsz
7. Imre Gábor 12,5 hsz
8. Döme Gábor 13 hsz
9. Walter Tamás 13 hsz
10. Schäffer Károly 13 hsz
11. Nagy Attila 16 hsz
12. Hamar Péter 17 hsz
13. Zsíros András 18 hsz
14. Martin Gábor 18 hsz
15. Katus Gyula 20 hsz
16. Szénási Zsolt 20 hsz