Új lehetőséget kínálunk azoknak a vízkezelőknek (tógazdáknak, horgászegyesületi vezetőknek), akik szeretnék ismert (vagy jelenleg még kevésbé ismert) vizüket a Haldorádó sokezres látogatóközönségének is bemutatni. Számos olyan természeti kincs és nem hétköznapi halállománnyal rendelkező vízterület található Magyarországon, amelyet csupán azért nem látogatnak, mert nem is tudnak a létezéséről. Ha szeretné tavára felhívni a figyelmet, szívesen látja a vendéghorgászokat, talán az egyik legjobb lehetőséget kínáljuk. Ha semmit sem szeretne a véletlenre bízni, mutassa be tavát Magyarország leglátogatottabb horgászoldalán! A hatás garantáltan nem marad el! Máris egy olyan vízterületre szeretnénk a horgászokat elkalauzolni, amely sokáig a külvilágtól elzárt, eltitkolt tó volt. A Szavanna Horgásztó egy majd 30 éves tó, amelyről csupán 1-2 éve halottunk először. Az idelátogató horgászokat bizony gyakorta éri kellemes meglepetés, hiszen akár az országos rekordot jelentő ponty is élhet benne…
Rendkívüli akció!
Azok a vízkezelők, akik 1 héten belül jelentkeznek, és a Haldorádó horgászvíz katalógusában kívánnak megjelenni, ajándékba kapnak egy (nyitó oldalon megjelenő vezércikket) komplett tóbemutató írást!
További részletek a vizek@haldorado.hu címen.
Szavanna Horgásztó bemutató
A Szavanna Horgásztó élére új vezetés érkezett a 2006-os év őszén. A jelenlegi (szakmai) vezetés azért választotta ezt a vizet, mert hatalmas ökológiai értéke van. A tó bányászatból visszamaradt vízfelület. A bányászat 1978-ban véget ért, 1979-ben pedig elkezdődött a tó intenzív telepítése. Sosem volt a tavon halászat, illetve csónakos horgászat sem. Így a tó törzsállománya zavartalanul fejlődhetett a hosszú évek alatt. Az igen változatos mederalakulatok remek életteret adnak a halaknak. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a bojlis horgászok folyamatosan olyan kapitális pontyokat fektetnek a matracra, amelyek még sohasem láttak horgot, mert nem érte el őket a horgász: remekül érzik magukat ma is a (partról szinte elérhetetlen) 150 méterre lévő medertöréseken. A csodálatos fehérhal-állománynak köszönhetően igen szépen fejlődik a süllő- és harcsaállomány is. Horogra került már közülük több kapitális példány is! A nagy tó mellett található egy közel 1 hektáros Extra tó is. Ebben 3 kg-tól 8 kg-ig található ponty és amur. Remek fogási lehetőség biztosított itt akár a finomszerelékes horgászok részére is. Az Extra tóban fogott halakat vissza kell engedni!
FIGYELEM!
Az országban egyedülálló módon, mi vezettük be először azt a rendszert, amely szerint az átlagos napijegyes horgász többet fizet a napijegyért, mint például az a bojlis horgász, aki nem visz el halat. Ennek oka igen egyszerű. Mivel a vezetőség az ökoturisztika jegyében üzemelteti a tavat, ezért azokat a horgászokat támogatják, akik a természeti értékeket, és halfogási élményeket részesítik előnyben a halhús helyett. De egyszerűen magyarázhatjuk azzal is mindezt, hogy a halat visszaengedő horgászok vendégeskedése nem kerül annyiba, mint azoké, akik elviszik a halat. A „catch & release” (fogd meg és engedd vissza) módszer alkalmazóit mi olcsóbb napijeggyel honoráljuk, legyen szó bármilyen (hagyományos fenekező, finomszerelékes, pergető, stb.) horgászmódszerről, nem csak a bojlizásról!
Kezelő
Kocsis István tógazda
Víztípus
Bányató
Terület
9,8 ha + 0,9 ha (Extra tó)
Átlag mélység
1,9-13 m
Fenékviszonyok
Változó, 2 méterről folyamatosan mélyülő törések 13 méterig
Akadók
A tó több részén is található bedőlt fa a part közelében
Növényzet
Ősnádas körben az egész tavon
Halak
Ponty, amur, csuka, harcsa, süllő, pisztrángsügér, compó, dévérkeszeg, kárász, bodorka
Rekordok
Ponty: 23 kg, amur: 20,5 kg, harcsa: 42 kg, süllő 9,8 kg, compó: 1,9 kg, pisztrángsügér: 3,6 kg
Telepítések
1-2 hetente. A telepítések utáni 1-2 napban horgászati tilalom van, de ez nem vonatkozik a bojlis horgászokra!
Szabályok
Méretkorlátozás az OHR szerint
Szabályok bojlis horgászok részére
Köteles minden bojlis horgász magával hozni 1 db pontymatracot, 3 db pontyzsákot, fertőtlenítő spray-t és nagyméretű bojlis merítő szákot. 1 db pontyzsákban maximum 1db halat lehet tárolni. Amennyiben a fogás nappal történik, ideális fényviszonyok közt, akkor a halat TILOS a pontyzsákba tenni, fényképezés és fertőtlenítés után azonnal vissza kell helyezni a vízbe. 10 kg feletti fogás esetén kérjük, értesítse a halőrt!
Fajlagos tilalom
nincs
Horgászidőszak
Egész évben 0-24-ig
Fogható mennyiség
2 db nemes hal és 3 kg egyéb hal. Compót és a pisztrángsügért mérettől függetlenül vissza kell helyezni a tóba. Pontyot és amurt 6 kg felett nem lehet elvinni!
Csónakhasználat
Engedélyezett
Jegyárak
Nappali: 2.500 Ft
Éjszakai: 3.000 Ft
Extra tóra: 1.500 Ft
Bojlis jegyárak:
1-től 3 napig 4.000 Ft / nap / 2 db bot
4 vagy több napra: 3.500 Ft / nap / 2 db bot
A bojlis napijegy ára tartalmazza az ingyenes akkumulátortöltést, minden reggel egy kávét vagy üdítőt és napi fürdési lehetőséget.
Jegyváltás
A büfében
Fontos! A jegyárak nem minden esetben tekintendők fixnek. Amennyiben egy komplett család kíván több napot eltölteni nálunk, esetleg nyaralni, úgy további árengedményeket tudunk biztosítani!
Információ
Tel.: 06-30/9-335-408
06-20/4533-949
Web: www.szavannahorgaszto.com
E-mail: bausprin@freestart.hu
Megközelítés
Budapestről haladva az 5-ös úton Kecskemét felé, Alsónémedit elhagyva, kb. 1 km után a Bugyi felé jobbra kanyarodó úton lehet megközelíteni a tavat. Újabb 1 km után, közvetlenül a Duna-Tisza-csatorna mellett található a Szavanna Horgásztó.
Szállás
Kempingezés és lakókocsi használata megengedett, ingyenesen fürdési lehetőség biztosított.
Aktuális információk
Ez év második felében egy exkluzív bojlis versenyt kívánunk rendezni. Az exkluzív jelzőt nem csak a kiszolgálás és az egyéb szolgáltatás érdemli ki, hanem a verseny szabályzata is. Részletekkel még nem tudunk szolgálni e szabályzatot illetően, de elöljáróban annyit, hogy lesz 1-3. helyezett, de a legnagyobb jutalmazást az a versenyző fogja kapni, aki a legnagyobb átlagsúlyt tudta produkálni. Jogos a kérdés, miért Ő? Azért, mert a bojlizás arra lett kitalálva, hogy a kisebb pontyok közül szelektálni tudjuk a nagyobbakat. Aki a legnagyobb átlagsúlyt tudta produkálni, az valósította meg leginkább a bojlis elméletet.
Tóbemutató videófilm:
Írta: Döme Gábor
Fotók: Jakab József, Kátai Róbert
Videó: PR TV Produkció