Azzal gondolom, nem árulok el nagy titkot, hogy az általam, általunk bemutatott trükkök, tippek nem mind saját kútfőből valók. A kiállításokon, közösségi médiafelületeken gyakran kapunk jobbnál jobb ötleteket azoktól a horgászoktól, akik eredményesen használják termékeinket. Ebben az írásban egy olyan praktikus módszert szeretnék bemutatni, amelyet még a Haldorádó Pontyhorgász Napokon hallottam az egyik leleményes pecástól. Ezúttal is köszönöm a tippet, ami nagyon sok, egyszerűségre vágyó methodos pecásnak lehet hasznos!
Biztosan sokan vannak, akik szeretnek kevés felszereléssel horgászni menni, főleg azokra a tavakra, ahová nem lehet gépjárművel behajtani. Az ilyen vízterületekre – főleg, ha már ismerem a helyi adottságokat – én a legtöbbször egyetlen botot viszek magammal, ugyanis a néhány órás horgászatokhoz teljesen felesleges többet szétrakni. Mivel ezek a rapid pecák legtöbbször egybotos method horgászatról szólnak, nem is nagyon van szükség többre.
Egyedül akkor szoktam hiányolni egy másik készséget, amikor rátalálok a halakra, és a kisméretű method kosárral képtelen vagyok helyben tartani őket. Ekkor egy másik, nagyobb kosárral szerelt végszerelékkel képes lennék több etetőanyagot bejuttatni, amely folyamatos érdeklődést váltana ki a pontyokból. Eddig erre nem találtam egyszerű megoldást, de immár, horgásztársam jóvoltából ez is a kezemben van.
Ami ehhez a technikához szükséges, az egy By Döme TEAM FEEDER Vario Method Feeder kosár és egy kisméretű Spomb etetőrakéta. Aki használta már a szóban forgó kosarat, az tudja, hogy milyen egyszerű a használata. Tulajdonképpen elég egyetlen hurkot kötni a főzsinór végére, és nincs más dolgunk, mint a megfelelő módon összeállítani a kosarat.
A By Döme TF Vario Method Feeder kosár összeállítása lépésenként:
A method horgászat lényege, hogy a rendelkezésünkre álló vízterületen megkeressük a halakat, majd, ha megvannak, akkor folyamatosan közéjük dobva minél gyorsabban kapásra bírni őket. Ha szeretnénk a pontyokat helyben is tartani, mindössze annyi a dolgunk, hogy a kosarat szétszedjük és a főzsinór végébe kötött hurokra ráakasztjuk az etetőrakétát. Ezzel a kiszemelt helyre dobhatunk olyan tartalmas csalogatóanyagot, amelyen elidőznek a halak.
Ebben a módszerben az a zseniális, hogy a kisméretű Spomb akár light botokkal is bevethető közepes távolságra, és nem hangos csobbanással ér vizet, hanem mivel könnyű, és azonnal szétnyílik a víztetőn, halkan használható. A mikropellet, vagy más apró szemű finomság ernyőszerűen hull alá a vízben, és szétterül a fenéken. Ennek az a jelentősége, hogy így megfelelő méretű területre tudjuk koncentrálni a halat, és az etetés közepébe dobva a kosarunkat garantált a gyors kapás.
Tavasszal, a víz folyamatos melegedésével az egyre éhesebb halak számára a különböző mikropelletek megfelelő eledelt jelentenek. Ebben az időszakban az egyik legjobb választás lehet a Micro Pellet - Csoki-narancs, amely kellemes, édeskés ízével a melegedő vizek ásza. Amennyiben ilyen jellegű termékkel etetünk, a method kosárba is hasonlót érdemes tenni. A Ready Method - Brauni íze és aromája jóval erősebb, mint az etetésre használt mikropelleté, így biztos, hogy még a terített asztalon is kitűnik a többi közül.
Tavasszal a csalik tekintetében mindenképpen a mértékletesség az irányadó elv. Kisméretű pop-up vagy wafter csalikat érdemes a csalitüskére szúrni, amit a pontyok könnyedén ki tudnak szippantani a kosár közepéből. A Fluo Method Wafter - Chilis Fahéj remek választás a kora tavaszi methodozásokhoz. Íze és színe is figyelemfelkeltő, így ritkán marad érintetlen ez a csali. A kikönnyített csalik előnye, hogy nem kell hozzájuk viszonylag nagyméretű horog, ami lesúlyozza, ugyanis ez a „vízben súlytalan” csali nem emeli fel még a kisebb horgokat sem. 12-es méretű Guru QM1-es horoggal és wafter csalival nagyon eredményesek lehetünk a lassan melegedő vizekben.
Amennyiben Önnek is van olyan trükkje, praktikája, amelyet szívesen osztana meg másokkal, kérem, keressen meg a Facebookon, a Sipos Gábor Haldorádó Feeder Team oldalamon. Tanuljunk egymástól, hogy jobb horgászok lehessünk!
Írta: Sipos Gábor
Fotók: Simon Zoltán