Dávid Ferenccel, a fővárosunkat kettészelő Duna folyó újabb szakaszainak felderítésére indultunk. Kissé tanácstalanok voltunk, hiszen a késő ősszel szerencsét próbáló finomszerelékes horgász egyre kevesebb helyen számíthat biztos fogásra. A megfelelő helyszín kiválasztása döntő módon befolyásolhatja a horgászat sikerét. Érdemes ezért egy kis terepszemlét tartani! Dolgunkat - a budai alsó rakpartot végigjárva -, a horgászok könnyítették meg. A Gellért-hegy lábánál, az Erzsébet és Szabadság híd környékén feltűnően sok horgászra bukkantunk. Nézzük csak meg közelebbről!
A látvány mindkettőnket lenyűgözött. Hol itt, hol ott, de valaki szinte mindig fárasztott. A kifogott halak mindegyike egytől egyig márna volt. A helykeresés befejeződött, itt vannak a halak! Összenéztünk Ferivel, és már ekkor éreztük, hogy nem hétköznapi horgászat vár ránk. Biztosra vettük, hogy a parttól átlagosan 15-25 méterre próbálkozó horgászok között rakós bottal is lehet majd halat fogni. Márnára, nagyon sok márnára számítottunk az etetésen…
Információ a vízről
A vízterület neve: Duna folyó
Hol található a horgászhely: Szabadság híd budai hídfőjénél
A horgászhely sajátossága: A Gellért-hegy környékén sok természetes hőforrás található, amely különösen nagy vonzerő a halak számára a késő őszi téli hónapokban. Táplálék is van itt bőven, amelyről a - zömében - tisztítatlanul Dunába ömlő szennyvizek befolyói gondoskodnak. Ahogy hűl a levegő, egyre több lesz itt a hal!
Vízmélység a horgászhelyen: 2,5 méter
Jellemző halállomány: márna, dévérkeszeg, jászkeszeg
A víz hőmérséklete a horgászat napján: + 11 Celsius-fok
A levegő hőmérséklete: + 15 Celsius-fok
Légmozgás: jelentéktelen, melegfronti hatás érvényesült
Duna vízállása Budapesten: 160 cm
Felszerelés
13 m hosszú Milo Toledo Carp rakós bot. Ferenc két különböző horgásztechnikát lehetővé tevő szereléket állított össze. Az egyik egy lapos úszóval (Milo Lek-lek), míg a másik egy dundi úszóval (Perfect Gold Winner) volt ellátva. A lapos úszó (ideális mérete 8 g) a szerelék tökéletes megállítását, míg a dundi (mérete 10 g) a csali lassú sodortatását tette lehetővé. A két különböző technikát váltogatva a legóvatosabb halakat is kapásra lehetett bírni. Mindkét szerelék főzsinórja 0,16 mm vastag Milo Krepton, horogelőkéje 0,14 mm, horga 10-es volt. Ólmozás: három részletben elosztva a zsinóron. Legalul kettő db 4-es sörétólom 30 cm-re egymástól. A főólom sem egyetlen darab ólom volt, hanem 4-5 db nagyméretű sörét. Gumivastagság 1,4 mm, de két különböző - Kamasan és Milo Latex - gumival. A keményebb színes gumit a lapos úszós, míg a lágyabb latex gumit, a dundi úszó „kapta” meg.
Etetőanyag recept
- 2 kg Sensas Super Riviere Bremes - (folyóvízi dévéres etetőanyag)
- 2 kg Sensas Fond Jaune - (sárga színű, nehéz, nagyszemcsés etetőanyag)
- 6 kg Sensas Terre De Riviere (folyóvízi barna agyag)
- 3 kg Sensas Terre De Fond Jaune (speciális, sárga színű agyag)
- 1 doboz Sensas Aromix Bremes (folyékony dévéres aroma)
- 1 csomag Sensas Super Additive Brasem (dupla hatékonyságú dévéres aromapor)
- 0,5 liter csontkukac
Az intenzív illatú, sárga színű etetőanyag keverék különösen a hideg vízben (15 Celsius-fok alatt) hatékony, nagytestű folyóvízi halak horgászata során. Imádja a dévér, a jászkeszeg és a márna.