Révfülöpön, a Humán-Jövő 2000 Kht. vízi telepének kikötőjében versengett a két Timár testvér, Dani és Szabolcs. Mindketten remek versenyhorgászok, akik ráadásul etetőanyag gyártásban is otthon vannak, így aztán jóval többet tudnak a kora tavaszi hideg vizes könnyű keszegezés műhelytitkairól, mint az átlaghorgász.
Két hatméteres spiccbot várt bevetésre, az egyiken 12-es főzsinór 10-es előkével, 16-os horoggal, osztott súlyozásként feltett Bream sörétólommal, egygrammos úszóval, míg a másik bot 13-as süllyedő főzsinórral, 10-es Fluoro Tipped előkével, hosszúkás Styl ólommal, 16-os horoggal és másfél grammos úszóval volt szerelve.
FŐZSINÓR ÉS ELŐKE
Sufix Specialist Match: az angol match zsinórok hagyományait követi. A speciális gyártási eljárás során a zsinór anyagát nehezítő anyag hozzáadásával kezelik. A szigorúan felügyelt folyamat végeredményeként a zsinór merülővé és lágyabbá válik. A kész zsinór felületkezelt, ennek köszönhető a páratlan kopástűrés, a csomó- és időtállóság.
Sufix Super Fine: a spiccbotos és waggleres horgászat kedvelt tartozéka. Japán kopolimer anyagból készült, mérettartó, süllyedő zsinór.
Fluoro Tippet: kiváló minőségű, magas integritású fluorocarbon előkezsinór. Fénytörési mutatói révén a vízben közel észrevehetetlen, sokkal érzékenyebb, mint az átlagos monofil előkék. Gyorsan merülő, magas kopásállóságú.
HOROG
Érdemes kiváló minőségűt választani, ezáltal megkímélhetjük magunkat az elhajlott, kicsorbult és törött horgok okozta kellemetlenségektől. A Maruto és Drennan keszegező horgok minden igényt kielégítenek.
BOT
EnergoTeam Silver Pole: az IM 8-as carbon anyagból gyártott spiccbot kiváló paraméterekkel rendelkezik. Vékony, érzékeny spicce elengedhetetlen a sikeres, élményekben gazdag keszegezéshez. Begumizva nagytestű dévérek, pontyok és márnák méltó ellenfele. Kis súlya és csúszásgátló bevonattal ellátott nyele kényelmes horgászatot biztosít. Megfelelő kezekben verhetetlen.
EnergoTeam Lux Classic: alapanyaga IM 7-es carbon, melyet a bot teljes hosszában Aramid Mesh erősítéssel láttak el. Ez a fárasztás során fellépő erőket nagy hatásfokkal nyeli el. Olyan univerzális spiccbot született, mellyel a nagyobb halak akár gumizás nélkül is biztonsággal fáraszthatók. Tervezése során a legapróbb részletekre is ügyeltek: nyéltagja csúszásgátló bevonatot kapott.
A Timár-féle új etetőanyag család néhány keveréke is bevetésre került, melyek közt volt bodorkára, kárászra, keszegre és pontyra való. A még hideg vízre való tekintettel elsősorban a bodorkás, keszeges, kárászos etetőanyag élvezett elsőbbséget.
Érdekes, hogy a Timár etetőanyagok palettája milyen sokat színesedett. Extra kategóriájú etetőanyagaik közt van már kimondottan feederes horgászatra kifejlesztett, megjelentek a különféle dipek, és végre teljesült egy régi horgászigény (elvégre a tervező édesapa minden idők egyik legrangosabb hazai versenyhorgásza volt), végre kaphatók a Timár-féle ízesített főtt magvak.
TIPP!
A Timár név már régóta az eredményes horgászat megtestesítője a magyar horgászok szemében.
A dinamikusan bővülő és egyre speciálisabb igényeket kielégítő termékpalettát érdemes figyelemmel kísérni, mivel a megfelelő etetés a sikeres horgászat alappillére. A www.timarmix.hu weboldalon bővebben olvashat a termékcsalád legújabb tagjairól és hasznos tippeket szerezhet. Letölthető a 2008-as katalógus is!
Nem lehet véletlen, hogy külföldön is egyre népszerűbbek a Timár etetőanyagok, utólag elárulhatjuk, nemcsak a család tagjai tesztelik folyamatosan az újabb és újabb keverékeket, hanem számos ismert versenyhorgász is „szállítja” a tavi és folyóvízi horgászatuk alkalmával szerzett információkat.
A testvérek mindketten osztott súlyozású felszereléssel kezdtek, ennek megfelelően fogásuk is azonos volt, többnyire küszökből állt a zsákmány.
Dani unta meg először az apróhalazást, változtatott a szereléken: összehúzta az ólmokat. Néhány perc múlva megváltozott a fogás gyakorisága: a csali sokkal gyorsabban ért le a fenékre, ezért csökkent a küszök száma, megjelentek a horgon a kisebb bodorkák és néhány jobb dévérkeszeg.
Mire délután lett, világossá vált, hogyan lehet szelektálni a halak között: összehúzott szerelékkel ezen a vízen ebben az időben jobb keszegféléket fog az ember, míg osztott ólmozásnál majd minden hal a snecik közül kerül ki.
A végére összejött egy ilyenkor jónak mondható teríték, mely később paprikás lisztben forgatva, bő forró zsírban megsütve erősítette meg azt, amit eddig is tudtunk. Nevezetesen, hogy a jégveszte után fogott balatoni keszeg frissen megsütve, révfülöpi olaszrizlinggel elkísérve az ínyencek eledele…
(X)
EnergoTeam