Eddigi pályafutásom során szinte napi rendszerességgel találkoztam olyan véleményekkel és hozzászólásokkal, melyek erős kritikával illették a túlságosan reklámszagúnak tűnő, csak a márkáról vagy az eladásra szánt termékről szóló hangzatos beszámolókat. Most eljött az idő, hogy végre egy olyan kezdeményezésről olvassatok, ami marketingjellegű indíttatástól garantáltan mentes, ami kizárólag a tenni akarás és a segítségnyújtás okán született. Ez a Magyar Pontyhorgászok Egyesülete (MaPoE) által megrendezett első nyílt nap, melyre a Maconkai-víztározón 2009. szeptember 13-án került sor. Mivel „fiatal, de lendületes” egyesületünk számára ezen esemény mérföldkőnek számít, sokunk hatalmas izgalommal várta, hogy vajon hány horgász szavaz nekünk bizalmat és teszi tiszteletét egy ilyen rendezvényen… Bevallom, még én is igen izgatott voltam, hogy azon horgászoknak ne okozzunk csalódást, akik megadták nekünk a bizonyítás lehetőségét! De lássuk, miben is tudunk segíteni napjaink pontyhorgászainak és egyesületünk tagjainak!
A rendezvény Dérer István beszédével indult, aki elmondta, számára rendkívül fontos és támogatandó a horgászok érdekében induló minden kezdeményezés. Szavait bizonyítandó a nyílt napra a víztározót és épületeit ingyen és bérmentve a rendezvényre látogatók rendelkezésére bocsátotta. Ezt itt szeretnénk a MaPoE tagjai nevében külön megköszönni! Köszönjük!
A megnyitó után mint a MaPoE elnöke ismertettem a nap programjait, mely a nyári kikötőben az ABK (Amatőr Bojlisok Klubja) vezetője, Hudo (Hudomiet János) bemutatójával indult. Hudo elsőként a többnapos bojlis horgászatnál használatos tábort, illetve annak kellékeit mutatta be, ragyogóan szemléltetve, hogy tévhit, miszerint a pontyhorgászat e válfaja csak a drága felszerelésről és még drágább kiegészítőkről szól. Ezután bemutatásra kerültek a halakkal való kíméletes bánásmód elengedhetetlen kellékei, melyeket nem elég magunknál tartani, tudnunk is kell helyesen használni őket! A fertőtlenítő folyadék helyes használata (túl nagy mennyiség alkalmazásakor a kopoltyúba kerülhet és pusztuláshoz is vezethet), illetve a nyári kánikulában árnyékban tartott és használat előtt benedvesített pontymatrac is sok sérüléstől óvhatja meg az általunk kifogott halat.
A következő bemutató a finomszerelékes horgászoknak kínált csemegét, melyet Takács Péter barátom mint meghívott vendég mutatott be.
Mikor Peti a bemutató végéhez ért és a nézelődők továbbindultak volna a következő bemutató helyszínéhez…
Az egyik, számomra legfontosabbnak tartott ismertető után én következtem: azon látogatóknak nyújtottam csemegét, akik kizárólag partról szeretnének jelentős mennyiségű csalogatóanyagot bejuttatni nagyobb távolságra. Erre legmegfelelőbb a parittya és a dobócső alkalmazása…
Az idő észrevétlenül repült, de még korántsem voltunk a bemutató sorozat végénél. Következő állomásunk vendége Honyák Gábor, aki a bojligyúrási ismeretekből adott a részletekig kimerítő bemutatót.
Miután mindenki, aki igényt tartott rá, belemarkolt a friss bojliba, következett Cibak (Balogh Attila) végszerelék-készítő bemutatója.
Közben Peti átköltözött a rekord tóra, hogy élesben is alátámassza mindazt, amiről addig beszélt.
Számomra meglepő módon a programok sokkal fontosabbak és népszerűbbek voltak a horgászati lehetőséggel szemben. A programokat a tombolasorsolás fődíját jelentő horgászbot kisorsolása után a horgászat zárta le, melynek pillanatai a nyílt nap fontosabb részleteivel együtt megtekinthettek a cikkhez tartozó kis filmes összefoglalóból. Ha tetszettek a képsorok és értékelitek eddigi munkánkat, esetleg szeretnétek aktívan részt venni céljaink megvalósításában, akkor ne tétovázzatok, csatlakozzatok hozzánk, kattintsatok honlapunkra, ahol további értékes információkhoz juthattok, kérdéseket tehettek fel, feladatainkról, célkitűzéseinkről olvashattok! Várunk minden érdeklődőt a www.mapoe.hu oldalon!
Írta: Kovács Zoltán
www.sbsbojli.hu