I. MaPoE nyílt nap beszámoló

I. MaPoE nyílt nap beszámoló

Eddigi pályafutásom során szinte napi rendszerességgel találkoztam olyan véleményekkel és hozzászólásokkal, melyek erős kritikával illették a túlságosan reklámszagúnak tűnő, csak a márkáról vagy az eladásra szánt termékről szóló hangzatos beszámolókat. Most eljött az idő, hogy végre egy olyan kezdeményezésről olvassatok, ami marketingjellegű indíttatástól garantáltan mentes, ami kizárólag a tenni akarás és a segítségnyújtás okán született. Ez a Magyar Pontyhorgászok Egyesülete (MaPoE) által megrendezett első nyílt nap, melyre a Maconkai-víztározón 2009. szeptember 13-án került sor. Mivel „fiatal, de lendületes” egyesületünk számára ezen esemény mérföldkőnek számít, sokunk hatalmas izgalommal várta, hogy vajon hány horgász szavaz nekünk bizalmat és teszi tiszteletét egy ilyen rendezvényen… Bevallom, még én is igen izgatott voltam, hogy azon horgászoknak ne okozzunk csalódást, akik megadták nekünk a bizonyítás lehetőségét! De lássuk, miben is tudunk segíteni napjaink pontyhorgászainak és egyesületünk tagjainak!

A rendezvény Dérer István beszédével indult, aki elmondta, számára rendkívül fontos és támogatandó a horgászok érdekében induló minden kezdeményezés. Szavait bizonyítandó a nyílt napra a víztározót és épületeit ingyen és bérmentve a rendezvényre látogatók rendelkezésére bocsátotta. Ezt itt szeretnénk a MaPoE tagjai nevében külön megköszönni! Köszönjük!

A megnyitó után mint a MaPoE elnöke ismertettem a nap programjait, mely a nyári kikötőben az ABK (Amatőr Bojlisok Klubja) vezetője, Hudo (Hudomiet János) bemutatójával indult. Hudo elsőként a többnapos bojlis horgászatnál használatos tábort, illetve annak kellékeit mutatta be, ragyogóan szemléltetve, hogy tévhit, miszerint a pontyhorgászat e válfaja csak a drága felszerelésről és még drágább kiegészítőkről szól. Ezután bemutatásra kerültek a halakkal való kíméletes bánásmód elengedhetetlen kellékei, melyeket nem elég magunknál tartani, tudnunk is kell helyesen használni őket! A fertőtlenítő folyadék helyes használata (túl nagy mennyiség alkalmazásakor a kopoltyúba kerülhet és pusztuláshoz is vezethet), illetve a nyári kánikulában árnyékban tartott és használat előtt benedvesített pontymatrac is sok sérüléstől óvhatja meg az általunk kifogott halat.

Hudo…
… és a vezetése alatt működő ABKlub zászlója!
Itt szó volt mindenről, a bojlis ágytól…
… a bojlitároló táskáig
Már a reggeli órákban is nagy volt az érdeklődés!

A következő bemutató a finomszerelékes horgászoknak kínált csemegét, melyet Takács Péter barátom mint meghívott vendég mutatott be.

Takács Péter…
… aki igazi arzenált sorakoztatott fel
Sokak számára rendkívül szimpatikus volt, hogy az érdeklődőkkel megosztotta, mely felszerelésével van maximálisan megelégedve és melyik vásárlása volt számára kevésbé használható...
Horgászélményeivel kapcsolatos sztorizgatása fokozta a jó hangulatot, ám nem csökkentette a feszült figyelmet…
Mikor elérkezett az előtte lévő vízmélység mérésének bemutatásához, hamar rádöbbent, hogy az itt egyébként - normál esetben - 1,5-2 méteres víz jelenleg csak 30 cm-es
Ajaj! Rögtön világossá vált, hogy halfogás szempontjából nem előnyös a helyszín, ezért a mélységmérés bemutatása után másik helyszínt választottunk neki, hiszen a tökéletes bemutatóhoz halfogás is párosul…

Mikor Peti a bemutató végéhez ért és a nézelődők továbbindultak volna a következő bemutató helyszínéhez…

Az ABK-ás fiúknál füstölős kapásra lettünk figyelmesek…
Igaz, nem kapitális méretű…
… de tökéletes alany a kíméletes bánásmód, a fertőtlenítés és az óvatos visszaengedés bemutatásához!

Az egyik, számomra legfontosabbnak tartott ismertető után én következtem: azon látogatóknak nyújtottam csemegét, akik kizárólag partról szeretnének jelentős mennyiségű csalogatóanyagot bejuttatni nagyobb távolságra. Erre legmegfelelőbb a parittya és a dobócső alkalmazása…

A parittya használatához az első lépés a method mix bekeverése és a gombócok elkészítése, melybe a jelenlévő érdeklődőket is bevontam, bár először mindenki óvatoskodott, kérette magát…
… majd a parittya…
… és a dobócső használatának bemutatása után…
… átadtam a résztvevőknek kipróbálásra az alkalmazott kiegészítőket
A kezdeti szégyenlősködés után a végére úgy kellett sorba állni ezekért a segédeszközökért…
… mert amíg tartott az erre a célra szánt (kb. 6 kg) bojliból, addig nem hagyták abba! :-)
Számomra megdöbbentő volt, hogy a kicsik még a felnőtteknél is nagyobb érdeklődést mutattak
Az etetési technika bemutatása alatt is folyamatosan érkeztek a nyílt napra…
Még Bessenyei György, a hivatalos segítőnk is ellátogatott a rendezvényre feleségével és kisfiával, aki azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy egy 24 mm-es bojlival focizott! Ezt hívják a sportban rávezetésnek?! :-)

Az idő észrevétlenül repült, de még korántsem voltunk a bemutató sorozat végénél. Következő állomásunk vendége Honyák Gábor, aki a bojligyúrási ismeretekből adott a részletekig kimerítő bemutatót.

Gábor a hétköznapi, konyhában megtalálható eszközök segítségével készített bojlikat…
… igazi alapanyag arzenálból…
Szükség van ennél nagyobb figyelemre?!
Gábor különlegessége, hogy megpróbálja ismeretei alapján alátámasztani, hogy az általa használt alapanyag, miért is oda való!
Közben folyamatosan ment a regisztráció, melyhez nyerő - hiszen mindenki kapott a kisorsolt ajándékokból - tombola is járt. Számunkra evidens volt, hogy az egyesület tagjainak (még ha akkor lépett is be) és családtagjainak a részvétel ingyenes volt! Magától értetődően a 14. éven aluli gyermekeknek is!
Miután összeállt a massza, következhetett a hurkák elkészítése és a rollerozás (görgetés)…
… ami a halak számára ínycsiklandozó bojlik előállítását eredményezte!

Miután mindenki, aki igényt tartott rá, belemarkolt a friss bojliba, következett Cibak (Balogh Attila) végszerelék-készítő bemutatója.

Megpróbálta minél több végszerelék típus elkészítését bemutatni…
… melyhez komoly kiegészítő arzenál állt rendelkezésére!
A kész végszereléket bojlival „élesítve” is bemutatta

Közben Peti átköltözött a rekord tóra, hogy élesben is alátámassza mindazt, amiről addig beszélt.

Szívéhez legközelebb álló horgászmódszert választotta, a rakózást…
… és hamar horgásztársra is akadt, hiszen 13 órától, minden résztvevő ingyen lehetőséget kapott a horgászatra…
Petinek szeretnénk külön köszönetet mondani, hogy eljött és megosztotta tapasztalatait az ide látogatókkal, hiszen ő még nem tagja az egyesületnek, de szívén viseli pontyhorgászok érdekeit. Köszönjük!

Számomra meglepő módon a programok sokkal fontosabbak és népszerűbbek voltak a horgászati lehetőséggel szemben. A programokat a tombolasorsolás fődíját jelentő horgászbot kisorsolása után a horgászat zárta le, melynek pillanatai a nyílt nap fontosabb részleteivel együtt megtekinthettek a cikkhez tartozó kis filmes összefoglalóból. Ha tetszettek a képsorok és értékelitek eddigi munkánkat, esetleg szeretnétek aktívan részt venni céljaink megvalósításában, akkor ne tétovázzatok, csatlakozzatok hozzánk, kattintsatok honlapunkra, ahol további értékes információkhoz juthattok, kérdéseket tehettek fel, feladatainkról, célkitűzéseinkről olvashattok! Várunk minden érdeklődőt a www.mapoe.hu oldalon!

A MaPoE jelenlegi aktív csapata! Tartozz te is a csapatunkhoz! Ne feledd jelmondatunkat: „A halak és horgászok védelmében”!

Írta: Kovács Zoltán
www.sbsbojli.hu

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.