Ebben az évben hagyományteremtő szándékkal rendeztük meg az I. Haldorádó közönségtalálkozót, mely minden szempontból más volt, mint egy kiállítás vagy egyéb horgászrendezvény. Itt ugyanis nem egy pavilonban vagy egy horgászboltban találkozhattak velünk a vásárlóink, hanem a vízparton! Méghozzá nem is akármilyen víz, hanem a kiskunhalasi Ezüst-tó adott otthont ennek a rendezvénynek, így a halfogás és az élmény garantált volt!
Mindig nehéz egy új dologba belevágni! Így voltunk ezzel a rendezvénnyel mi is. Nem tudtuk, hogy hányan szeretnének ilyen jellegű eseményen részt venni, mennyien jönnének el Kiskunhalasra, azért, hogy velünk horgásszanak, és az is kérdéses volt, hány naposra érdemes egy ilyen rendezvényt kiírni. Egyáltalán, milyen programokat szeretnének a pecások? Sőt! Szeretnének-e egyáltalán fix programokat, vagy inkább csak horgásznának, ha már egyszer vízparton vannak?
Ezek a kérdések foglalkoztattak bennünket, de közben tudtuk azt is, hogy a válaszokat majd csak a rendezvényünk után fogjuk megtudni. Végül négynapos lett a közönségtalálkozónk, melynek érthető módon a pénteki és a szombati nap volt a csúcspontja, hiszen akkor voltak a legtöbben.
Az első két napon amolyan bemelegítés volt, hiszen a szerdán és csütörtökön érkező látogatóink egyértelműen kijelentették, hogy elsősorban horgászni szeretnének. Ettől is jó egy ilyen interaktív rendezvény, hiszen aki akart, tudott pecázni egész nap, míg akik kötött programokat szerettek volna, számukra tartottunk előadásokat, a pénteki, továbbá szombati napon pedig ügyességi játékokat is, ahol nyereményekért tehették próbára felkészültségüket.
Apropó, nyeremények! Ezúton szeretnénk megköszönni a Norfin és a Lucky John hazai márkaképviseletének, hogy nagyvonalú módon támogatták ezt a rendezvényt olyan termékekkel, melyeket ajándékba adhattunk.
Horgászat, fogások
Kétségkívül szinte mindenki azért jött el az Ezüst-tó partjára, hogy horgásszon. Ki többet, ki kevesebbet. Voltak, akik saját felszereléssel vágtak neki, de sok olyan látogatónk volt, aki a mi rendelkezésre álló felszereléseinket választotta és próbálta ki élesben.
Legtöbben a method technikát választották, ami nem is csoda, hiszen ez a tó legendás methodos víz. Ettől függetlenül a bojlis botok is akcióba lendültek, és elképesztő érdeklődés volt a spiccbotos horgászat iránt is, melyet a kispontyok tettek igazán élvezetessé! Aki pedig több aktivitásra vágyott, a 2-es tavon lehetőség volt pergető horgászatra is. Egy szó, mint száz, aki halat akart fogni, minden lehetősége megvolt rá!
Előadások
Egyetlen prezentáció volt, amelyen mindenkinek részt kellett vennie, az pedig a halakkal történő kíméletes bánásmódról szólt. Ez azért fontos, mert az ilyen jellegű tavakon komoly halvédelmi szabályok vannak érvényben, melyeket érdemes ismerni, hiszen ezek tudatában a halak sérülése mellett a félreértések is elkerülhetők. Ezeket az előadásokat Pintér Zoli mint házigazda tartotta meg. Jómagam a hideg vízi method horgászatról tartottam egy előadást, míg Haskó Tomi a „bag”-es bojlis horgászat rejtelmeibe avatta be a látogatókat. Burszki Zoárd munkatársunk mint pergető specialista volt jelen a rendezvényen és tartott informatív prezentációkat erről a horgászmódszerről.
Interaktív programok
Mint már említettem, volt lehetőség pecára, de aki szerette volna, az szakértő segítségét is kérhette. Csővári Tibi minden nap „meghorgásztatott” mindenkit, aki spiccbotozni szeretett volna, de Rokolya Peti is segített, sőt Haskó Tomi és jómagam is igyekeztünk mindenki számára segítő kezet nyújtani. Zoárd pedig a 2-es tavon dobáltatta rendületlenül a műcsalikat, így aztán a siker és a halfogás nem maradt el senkinek!
Ügyességi vetélkedők
Kétségkívül a játékok mozgatták meg legjobban vendégeinket! Egyrészt mindenki szeret nyerni, másrészt a kihívások mindig érdekesek. A merészebbek több ügyességi vetélkedőn is kipróbálhatták magukat. Első próbatétel volt a pergető botos célba dobás, majd a feederbotos dobógyakorlat következett. Előbbinél egy vödörbe kellett bedobni a 10 grammos ólmot, míg a rezgőspicces bottal a 60 méterre lévő bóját kellett eltalálni. A legnehezebbnek a távdobó verseny mutatkozott, ugyanis a győztesnek ebben az esetben át kellett dobni a tavat! Ez olyan 130 méter körüli táv volt, ami azért nem kevés! Akit a dobógyakorlatok nem hozta lázba, azok számára volt a spiccbotos kihívás jó lehetőség. Itt egyszerű volt a képlet! Aki fogott a Kaiwo bottal halat, az nyert! És akinek nem lett volna elég ennyi játék, az átmehetett a 2-es tóra pergetni. Itt, aki fogott halat, az garantáltan nyereményben részesült! Nem meglepő, hogy senki nem ment haza üres kézzel!
Nagyon jól tudjuk, hogy mit ér egy szabadtéri program, ha az időjárás nem fogadja a kegyeibe. Így aztán különösképpen értékeljük, hogy fantasztikus őszi időben tudtunk pecázni mind a négy napon. Kizárólag a fagyos reggelek emlékeztettek minket arra, hogy a tél küszöbén állunk, ugyanis napközben egy szál pulóver elégségesnek bizonyult.
Szerencsére nagyon sok gyermek látogatott el hozzánk, ami külön örömteli! A cseperedő horgászok szivacsként szívták magukba a tudást és csillogtatták meg ügyességüket akár a vetélkedők során, akár horgászat közben.
A következő ilyen jellegű rendezvényünket a jövő év tavaszára tervezzük, melynek kiírása időben meg fog jelenni a Haldorado.hu honlapon, illetve a közösségi média felületeinken. Gyertek el akkor is minél többen, és horgásszunk akkor is egy jót közösen az Ezüst-tavon!
Írta: Sipos Gábor
Fotók: Sipos Gábor