Ne olvasson ebbe a cikkbe az, aki nem érzi magát golyósnak! Mert ez csak a fanatikus flúgosaknak fog szólni. Azoknak a megszállott amatőröknek ajánlom, akik nem, vagy csak ritkán csaliznak izgő-mozgó csalikkal, de sokkal inkább teszik ezt színes, szagos, főtt tésztagolyókkal. S ha közülük vannak, akik hajlandóak megmérettetni magukat, akkor nosza, ott a helyük! Lássuk hát a részleteket!
Nyughatatlan vagyok, állandóan szervezek, tervezek, kivitelezek a munkámban is és a szabadidőmben is! Rendszeresen kényszert érzek embereket, jó társaságot összehozni, mert mindig kell egy jó csapat! Ebben az elhatározásomban elv-társra is találtam Harter Misó (gumikacsa) személyében, akit sokan ismerhetnek a bojlis horgászat szeretetéről, amit nagyon szakszerűen és rendkívül korrekten művel. Ő vállalta, hogy anyagi haszonszerzés terve nélkül is segítőm lesz egy ilyen projektben. Pár éve gyötör a gondolat, hogy kellene csinálni egy teljesen amatőr bojlis versenyt, versenysorozatot. Évente egy futamot, minden évben más vízen és a lehetőségekhez képest természetes vízen, ahol bizony nem csak a hibátlan 20+-os pontyokra lehet számítani (bár a lehetőség és a halak ehhez is adottak), hanem a 2 mínuszosokra is. Ahol a törpeharcsa is vendég lehet a horgunkon, és ahol nem kell szerénykedni a bolti szerelékeinkkel a csili-vili szponzoráltaké mellett, és nem kell szégyellni, ha nem jön 48 óra alatt 500 kiló halunk össze. Ezzel természetesen nem diszkriminálni szeretném a neves versenyzőket, de nekik évről-évre megadatik a lehetőség, hogy indulhassanak nagy versenyeken, erős háttérrel, míg nekünk, lelkes amatőröknek ez szinte soha. Nos, most az idei elsőre és reményeim szerint (amennyiben megfelelő táptalajra talál a dolog nálatok) a jövő évire már megvan a helyszín, ahol a tavak kezelői támogatják az ötleteinket.
Először is adtunk egy egyszerű nevet a versenysorozatnak (amelyek egymástól függetlenek), történetesen az „Amatőr bojlis kupa” nevet, ami magában hordozza az összes fontos információt. Egyszer: amatőr. Ezzel mit szeretnénk sugallni? Nem szeretnénk kizárni senkit, aki profi (támogatott), vagy annak érzi magát (tudását illetően), de kizárjuk a lehetőségét, hogy bármelyik ismert gyári csapat ugyanabban a felállásban, amiben nagyhírű versengéseken indulnak, itt s indulhasson. Egyébként ők még presztízsből sem érdeklődnek, szerintem, egy ilyen kvalitású rendezvény iránt. Másodszor nem többtízezres nevezési díjakkal terveztük, hogy az átlag horgász még a jelenlegi nehéz gazdasági körülmények közepette is megtehesse, hogy végre a virtuális dobogóra állhasson. Csupán a díjakra, a horgászvízen eltöltött időre járó jegyek árára, a minimálisan elvárható körülmények biztosítására feltétlenül szükséges pénzt szedjük össze.
Az első helyszín és időpont Tabdi, Pék-tó, 2009. október 23-án, pénteken lesz. A 48 órás megmérettetés részleteit elolvashatjátok a kiírásban, ahol remélem, minden kérdésre választ kaptok, már ha egyáltalán felmerülhet még valakiben kérdés. Ha mégsem kaptok kielégítő választ, akkor bátran kérdezzetek, amiben tudunk, segítünk!
Akkor jöjjön a kiírás:
AMATŐR BOJLIS KUPA, TABDI, PÉK-TÓ, 2009.
A verseny időpontja: 2009. október 23-25., péntek-vasárnap
A verseny időtartama: 48 óra
A versenyre legalább 15, legfeljebb 20 csapat jelentkezését várjuk. Egy csapat két főből áll, de természetesen szívesen látjuk a csapattagok kísérőit, családtagjait is. Sátorállításra van lehetőség.
A verseny menete:
2009. október 23., péntek
12:00-13:00 gyülekező a tóparton lévő büfénél
13:00-13:30 regisztráció, adategyeztetés
13:30-14:00 megnyitó, horgászhelyek kisorsolása
14:00-15:00 kisorsolt horgászállások elfoglalása, tábor kialakítása, felszerelés összeállítása, felkészülés, alapozó etetés
15:00 a verseny kezdete
2009. október 25., vasárnap
15:00 a verseny lefújása
15:00-15:30 utolsó mérlegelés, összesítés, eredményhirdetés
15:30-tól „ebéd”
A verseny szabályai:
- A verseny a már megszokott baráti találkozó és a profi versenyek ötvözete, de természetesen nem vérre menő, inkább tapasztalatszerzésre, az egymással, a technikákkal, az eszközökkel és a csalikkal való ismerkedésre van kihegyezve… viszont mindentől függetlenül várunk mindenkit, lett légyen vér profi vagy lelkes amatőr! „Gyári csapatok” jelentkezését azonban nem áll módunkban elfogadni.
- Minden csapat két főből áll, csapatonként négy bottal, egy horgászhelyen legfeljebb két rod podon lehet horgászni. A botok, orsók, kapásjelzők tekintetében nem szelektálunk, de értelem szerint mindenki a jól bevált bojlis szerelését hozza, ne rakóval, pickerrel, feederrel próbálkozzon!
- Marker használata engedélyezett. Csapatonként egy darab jelzőbója horgászbottal való bejuttatása engedélyezett, amely a verseny végéig maradhat!
- A horgászat, etetés, és fárasztás kizárólag partról történik, vízre menni tilos!
- Etetőhajó használata nem, kizárólag a dobócsöves, parittyás, rakétás, csúzlis etetés engedélyezett!
- Etetni az élő csali és darált etetőanyagok kivételével bojlival, pellettel, magvakkal lehet, melynek mennyisége nincs korlátozva, csalizni viszont kizárólag bojlival lehet.
- Minden csapatnak rendelkeznie kell minimum vastag pontymatraccal, nagyméretű merítőhálóval, sebfertőtlenítővel valamint 3 db nagyméretű (2 x 1 m) pontyzsákkal!
- A verseny során csak a ponty és az amur kerül mérlegelésre, alsó súlyhatár nincs.
- A kifogott és mérlegelt halakat fertőtlenítés után haladéktalanul vissza kell helyezni a vízbe.
- Mindenki köteles a mérlegelésig a legkíméletesebben bánni a halakkal!
- A mérlegelés a verseny során folyamatosan zajlik, minden lemért hal súlyát a hal kifogója, a szomszéd csapat egyik tagja és egy versenybíró hitelesíti, mely felkerül a csapat fogási lapjára.
- Kívülről akadt és a lefújás pillanatában még meg nem szákolt hal nem számít bele az eredményekbe.
A verseny közben elkövetett szabálytalanságok azonnali kizárással járhatnak!
Díjazás:
I-II-III. helyezett csapat - 1-1 kupa,
legnagyobb hal kifogója - 1 kupa, emellett
értékes nyeremények, melyeket horgászcikk gyártók ajánlottak fel.
Nevezési díj: 10.000 Ft/csapat (2 fő), mely tartalmazza a horgászati lehetőséget a verseny idejére, a díjazást és a vasárnapi ebédet. A kísérőknek az ebéd 1.000 Ft/fő. A nevezési díjat előzetesen kérjük postai csekken a szervezők címére eljuttatni (a címet minden jelentkezővel e-mailben tudatjuk, ezért kérném, hogy mindenki pontos elérhetőséget adjon meg!).
A verseny kezdési időpontja előtt legkésőbb 7 nappal be nem érkező nevezési díj esetén a nevezést elfogadni nem áll módunkban.
Bármilyen kérdéssel e-mailben fordulhatnak hozzánk: gumikacsa71@freemail.hu, jeszy@vadkert.net.
A tó megközelítési lehetőségei az alábbiak: északról és keletről, Kecskemét felől Izsákon keresztül Kiskőrös irányába tábla fog eligazítani, ahol jobbra kell elfordulni Tabdi felé, nyugatról és délről Kiskőrösön keresztül Izsák irányába, szintén a Tabdi felé mutató táblánál balra, ott a település tábla előtt már mi rakunk majd útbaigazító táblákat a tóhoz vezető útra!
Mint látjátok, nem szigorítottuk túl a szabályokat, csak a legalapvetőbb feltételeket szabtuk minden indulónak! Várjuk azok jelentkezését, akik éreznek magukban annyi elhivatottságot a kedvenc hobbijuk iránt, hogy egy versenybe is beszállnak és elfogadják a feltételeinket. Indítsunk útjára egy sorozatot, amit ezután hagyományteremtő jelleggel minden évben megrendezhetünk, és talán ezáltal megismerhetjük hazánk szép vizeit, érdek nélküli barátokat szerezhetünk, új és számunkra még ismeretlen bojlis módszereket, felszerelési eszközöket, csalikat ismerhetünk meg közelebbről is, profikká válhatunk, már ami a tudást és az eredményeket illeti! Nem szégyen egymástól tanulni, és dicsőség mást jóra tanítani! S ha ezt még díjazzák is, hát miért is ne?!
Írta: Jeszy
A kiírást Misó követte el
Fotók: Jeszy