A Sikeres Sporthorgász 2007. novemberi tartalmából

A Sikeres Sporthorgász 2007. novemberi tartalmából

Feederakadémia - Feeder kontra bojlizás, Csak tiszta forrásból!, Gyuszika, A versenyhorgászat varázsa - Pontyozásra hangolódva, Pontybarátok - A két Könti, A fagyosszent, Tengerre, magyar!, Kezdôknek


Feederakadémia
Feeder kontra bojlizás

Egy nem hétköznapi horgászbemutatón mértük össze tudásunkat és szerencsénket 2007 év őszén. A horgászat során egyszerre, egy időben a feeder- és bojlis technika, valamint két képviselője küzdött meg egymással, elsőként felvállalva a nyilvánosságot! Helyszínnek a Maconkai-víztározót választottuk, mert már mindketten sokat horgásztunk ezen a vízen, jól ismerjük, és számos szép eredményt értünk el az itt megrendezett versenyeken. Olyan tesztpálya, amely egyenlő esélyeket nyújt mindkét módszer aktív gyakorlásához.


Csak tiszta forrásból!

A Pó partján álltunk, egy fárasztó forgatási nap után, és vártuk a táborba érkezőket. Két-három jó harcsát fogtak a fiúk, köztük Laci egy hatvankilósat. Azokban az években kezdett kialakulni a Póra járó harcsahorgászok elszánt tábora, akik minden szabadidejüket ott töltötték, és fogták a szebbnél szebb harcsákat. Laci azóta is visszajáró vendég, de ma másként gondolkodik a harcsázásról…


Gyuszika

Semmi különleges nincs abban, ha, mondjuk, összefutunk egy tízéves legyező horgásszal az Ipoly-parton, aki nem szülői unszolásra, hanem önszántából, teljesen egyedül kezdett el műlegyezni, maga köti a legyeit, és édesapját hetente küldözgeti kimondhatatlan nevű anyagokért a horgászboltba. Sőt még attól sem riad vissza, hogy haltalan időben, zavaros vízben domolykót fogjon neked… Hát, nem mondhatnám, hogy nem volt némi kétely bennem, amikor Bogaras Pityu felhívott, és elkezdett mesélni Gyuszikáról.


A versenyhorgászat varázsa
Pontyozásra hangolódva

Amikor versenyzőink maguk mögött tudják az évad legfontosabb versenyeit, a bajnokságot és a válogatót, a legjobbak pedig a csúcsot jelentő világbajnokságot is, ahelyett, hogy sarokba hajítanák a teljes felszerelést, legfeljebb a keszeges botokkal teszik. Ilyenkor szerveződnek ugyanis a pontyos versenyek, melyeken nagyszerű alkalom adódik nem csupán a tétrangadók alatt felgyűlt feszültségek levezetésére, de lehetőség van arra is, hogy mindenki hasznos tapasztalatokat szerezzen a nagytestű halak fogásában.


Pontybarátok
A két Könti

A mesterség apáról fiúra száll… Igaz volt ez a mondás hajdanán, amikor a kényszer és a lehetőség egy azon tőről fakadt. Felpörgött világunkban azért ma is akad rá példa, hogy az utód viszi tovább a „bótot”, nem muszájból, hanem örömmel és jókedvvel. Micsoda boldogság, amikor a kedvenc időtöltés, a hobbi öröklődik, mi több, vízparti barátsággá kovácsol össze két vagy akár több generációt.


A fagyosszent

Minden éven megfogadom, hogy október közepén menyhalat fogok. Az északkeleti régióban már októbertől fogható. Megfigyeltem több éve, hogy a hónap közepe táján szinte minden esetben betör egy hirtelen lehűlés, ami a ködfátyolt hosszú időre a talajhoz nyomja. A lila tönkű, barna és szürke pereszke is ez idő tájt nő tömegesen, a kökényt és a csipkét is a napokban csípi meg a dér, ami - ki tudja, miért - megint csak a menyhalszezon kezdetét mutatja. S van még egy csalhatatlan jele a menyhalak eljövetelének: soha és sehol nem esett még olyan jól egy ibrik forralt bor, mint egy ködös, hideg őszi estén a folyóparton. Ha ezt tapasztaljuk, biztosak lehetünk benne, hogy nyakig benne vagyunk a menyhalszezonban!


Tengerre, magyar!

A tengeri horgászat a magyarok számára többnyire be nem teljesülő vágy. Az álom a nagy vízről, úgy gondolom, életünk valamelyik szakaszában mindannyiunkat megérintett; vagy azért, mert beleéltük magunkat Hemingway öreg halászának helyzetébe, az óriás marlinnal való viaskodásába, vagy a tenger mélyén rejlő halak megismerésének, megfogásának varázsa izgatta képzeletünket.


Kezdőknek
A kősüllő lelkületéről

Néhány kiemelkedő kősüllőzőpálya: Soroksári-Duna, a Tisza-tó belsejében folyó Kis-Tisza kövezett részei, a Kiskörei-duzzasztó alatti katlan és természetesen maga a Tisza. Gyakori zsákmány a Kunsági-csatornát szakaszoló rekesztéseknél. A Balatonban a Tihanyi-kút peremén van a legtöbb, de valamennyi móló végében érdemes kutakodni iránta, ha a víz legalább kétméteres. Előfordulhat bármelyik folyóban; legjobb élővíznek a Dunát tartják a horgászatához.

-

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.