A Sikeres Sporthorgász októberi tartalmából

A Sikeres Sporthorgász októberi tartalmából

[f]Ismét a Duna-deltában Zavaroban hogásztunk Pisztrángozás a Gader-patakban A jerk horgászat alapjai Üdv a dzsungelben! Hogyan növeljük a dobótávolságot feederbottal? A BETOL recski táborában A kezdet és a vég - nincs megállás[-f]


Ismét a Duna-deltában

Tavaly felejthetetlen, élményekben bővelkedő, több mint egy hónapos horgásztúrán vettem részt a Duna-deltában, a Chilia-ágon. Bár igazán kapitális méretű halakhoz nem volt szerencsém, de a sok-sok kifogott példány, a csodálatos táj mindenért kárpótolt. Ezért nagyon örültem a lehetőségnek, hogy a Kóta testvérek (Csongor és Péter), valamint a Fishing&Hunting csatorna közösen szervezett duna-deltai horgásztúráján vehettem részt. Magyarországon és Romániában az első félévben hihetetlen mennyiségű csapadék hullott, s ennek a hatása a deltában is érezhető volt.
(Ladányi Tamás)


Zavaroban hogásztunk

A horgászat nem állandó dolog, folyamatosan tanulni kell, ha eredményesek szeretnénk lenni. S ha már sikeresek vagyunk, akkor azért kell tanulni, hogy azok is maradjunk. Mostani esetünk is hasonló, mert még mindig sokan gondolják úgy, hogy az áradó, zavaros vízben nem lehet halat fogni. Pedig mekkorát tévednek…
(Lukácsi Béla)


Pisztrángozás a Gader-patakban

A Szlovákia közép- és északnyugati határán fekvő Nagy-Fátra a völgy- és hegygerincturizmusnak és a hegyalja kulturális, történelmi műemlékeinek köszönhetően keresett üdülő- és pihenőhely. No meg a pisztrángjai miatt - teszem hozzá, de csak halkan, mert olyan helyen horgászhattam régi kenyeres pajtásom, Erdélyi Balázs jóvoltából, ami kevesek kiváltsága. Nem tudom, hogy csinálja Balázs, de akár Horvátországban, Boszniában, Szerbiában, Ausztriában vagy éppen Szlovéniában pecázom vele, mindenütt szívesen látnak bennünket.
(Zákonyi Botond)


Pergető-útmutató

A jerk horgászat alapjai

Tágabb értelemben véve minden pergető módszert, ahol a csalit rövid rántásokkal vezetjük, jerkelésnek nevezünk. Ennek tükrében ide tartozhatna a támolygó kanalak, popperek, bizonyos plasztikcsalik vagy az erre alkalmas wobblerek laza pöckölgetése is. Ebben az írásomban azonban kifejezetten azt a módszert igyekszem körbejárni, melyre a legtöbben asszociálnak, ha a jerkelés szóba kerül.
(Csörgő Tamás)


Üdv a dzsungelben!

Az idei pölöskei Öreg-tavon megrendezett II. Max Nollert Kupán rengeteg szép halat csodálhattam meg - de nem kifogóként, hanem mint mérleges szektorbíró. Sok tíz kiló feletti pontyot csalogattak a versenyzők a fényképezőgépem elé, így el is döntöttem, hogy mindenképp maradok egy kis dzsungelharcra a bokorlakók között!
(Csörgő Tamás)


Mesterfogások

Hogyan növeljük a dobótávolságot feederbottal?

Polyák Csaba, a Haldorádó Horgászportál matchbotos specialistája az előző részben megmutatta, mire képesek a matchbotok. Pontosabban a rájuk felhelyezett matchorsók. Csaba dobótesztjéből kitűnt, hogy a nagyobb dobátmérővel rendelkező orsók távolabbra repítették a nagyméretű önsúlyos úszókat. Vajon a feederbotokra felhelyezett különböző paraméterű orsók is ilyen látványos eredményeket produkálnak? Tartsatok velem, és minden kiderül!
(Döme Gábor)


A BETOL recski táborában

A tűzoltók rendes népek, le a kalappal előttük! Sokszor láttam a munkájukat nagyon közelről - nekem is évekig forgott a fejem fölött a kék villogó -, és mindig ők voltak a legbátrabbak. Egy tűzoltó bárhová bemegy, és ha kell, habozás nélkül kockáztatja az életét. Igaz, hogy ez a szolgálati szabályzatukban kötelességként is szerepel, de, ugye, a normálisabb országokban ezt a súlyos kötelezettséget igen tisztes fizetéssel ellensúlyozzák… Nem így Magyarországon, ahol éhbérért rontanak be pokolhoz hasonló helyekre, ahonnan mindenki más eszét vesztve menekül.
(Tihanyváry Boldizsár)


Októberi események

A kezdet és a vég - nincs megállás

Az év tizedik hónapjában kell horgászni igazán. Még mindent meg lehet fogni folyókon, tavakon, csatornákon, patakokon, mindenhol. Mindent, mindenhol. Pergetve, ragadozót - mindenképpen. Szokták mondani, hogy az ősz a ragadozók horgászatának szezonja. Meg azt is, hogy a pergetőké. Ez már bizonyos mértékű szűkítést jelent. De azt is mondják, hogy az ősz - és talán kiemelten az október - a nagy halak ideje. Amurok, pontyok, márnák, dévérek és más folyóvízi keszegek ekkor talán jobban, bátrabban veszik fel a csalit, sőt, sokak szerint a nagyok ekkor veszik fel igazán. Mármint a természetes vizeken. Na, most nem kívánnám megerőszakolni az elméletet, de még ide tartozik, hogy október végén már fogják a menyhalat is, ha bejön pár hideg, pláne fagyos nap. Tehát sok módszer, sok lehetőség közül választhatunk…
(Pásztor István)

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.