A „szakértő válaszol” című cikksorozat keretein belül megpróbálok azokra a kérdésekre választ adni, amit a Haldorádó Centrumban vásárlóink feltesznek számomra, és úgy vélem, válaszom nemcsak az adott kérdező, hanem többek számára is hasznos és informatív lehet. Ha nem tudsz ellátogatni Kiskunhalasra, akkor is van megoldás: a Facebookon, a Haldorádó Centrum oldalon is szívesen várom kérdéseiteket!
Imre Dániel
„Üdv! Szeretnék feederbottal horgászat előtt etetőrakétával, pontosabban Spomb etetőbombával beetetni. A mini és a közepes, midi méret mekkora súlyú lesz, ha telitöltöm?”
Haszilló István:
Kedves Dániel!
Nagyon köszönöm a kérdésed, ez igazán hasznos információ lehet bárkinek aki Spombbal szeretne etetést létrehozni, de nem biztos benne, hogy elbírja a felszerelése. Lemértem mind a 3 méretű Spomb etetőbombát megtöltve. A töltet halibut pellet volt, és amennyire csak engedte az eszköz, annyira töltöttem teli.
SPOMB méret | MINI | KÖZEPES | NAGY |
Tömeg üresen (g) | 26 | 41 | 64 |
Tömeg megtöltve (g) | 64 | 127 | 215 |
Termékinfó: https://www.haldorado.hu/termekek/kiegeszito-kellek-c7/pontyos-kellekek-c112/spomb-etetobomba-kozepes-i20656
Tóth Barnabás
„Szervusz, István! Nagy kedvencem lett a German Riges csalitüske egy szem lebegő csalival. Viszont azt vettem észre, hogy néha jobb lenne egy kicsit a horogtól elengedni a csalit, de megtartani a mozgását. Tudsz valamit javasolni?
Haszilló István:
Kedves Barnabás!
Igen, szerencsére van megoldás! Méghozzá a Korda D-Rig Kickers adapter, amely horogbefordítóként is funkcionál. Az adapter kisebbik csatlakozója felől érdemes a German Rig-es csalitüske karikáját befűzni, majd a horogra felhelyezni az így felturbózott adaptert. Így megmarad a German Rig variálhatósága, még nagyobb mozgása lehet csalinknak, és az akadások is sokkal biztosabbak lesznek. Egy gondolat: nem könnyű átbújtatni a csalitüske karikáját, de megéri vele bajlódni.
Hoffer András
„Szia, István! Nagyon töröm a fejem, hogy ebben a nem megszokott Májusi időjárásban mivel lehetne feljavítani a halas, illetve májlisztes method etetőanyagaimat. Drasztikusan lecsökkentek a kapásszámaim.”
Haszilló István:
Kedves András!
Nemcsak te küzdesz a hideg, esős és változékony időben a halfogás terén. Viszont van egy olyan adalékunk, ami kifejezetten alkalmas a magas állati fehérje tartalmú csalogatóanyagok hideg vízi feljavítására. Ez az adalék a Haldorádó SpéciAdditive - Japán Krill. Több éve is sikeresen bebizonyította a krill kivonat, hogy hideg vízben verhetetlen. Method mixekhez keverve egy flakon nagyjából 3-4 kg feljavítására elég, de azt vettem észre, hogy etető pelletek beáztatása után, ha leöntöm ezzel a kivonattal őket, még jobban működik mint etetőanyaggal.
Bonyhádi Gábor
„Szia, István! Csúzli választásban tudnál segíteni? 20-25 métere szeretnék szemest lőni, de ha lehet, nem nagy területre szeretném szétszórni. Tudnál olyan csúzlit javasolni, ami erre alkalmas?”
Haszilló István:
Kedves Gábor!
Erre a feladatra mindenféleképpen egy tölcsér alakú kosárral ellátott, közepesen erős gumival szerelt csúzli az igazán alkalmas eszköz. Fontos, hogy nem szabad sok szemest beletenni a kosárba, csak félmaréknyit érdemes lőni. Ha teli kosárral lősz, akkor sajnos a legjobb csúzli is egy kisszobányi területet fog beszórni. Adódhat a kérdés, hogy akkor miért nagy a kosár? Miért nem csinálnak kisebbet? A válasz prózaian egyszerű! A kosár „üres” része a szemek helyben tartását végzi, egyszóval irányítja azokat akkor, amikor elengeded a kosarat, és ha ez a tartás megszűnik (telitöltöd) akkor nem tudja feladatát ellátni, ezért szór a teli kosár nagy területet.
Oroszi János
„Üdv, István! Szeretnék ernyőt vásárolni, már meg is van a kiválasztott, de nem vagyok biztos benne, hogy a gyári leszúró nyéllel eléggé stabilan meg fog állni. Van erre javaslatod? Mivel lehetne szélállóvá tenni a horgászernyőt?”
Haszilló István:
Kedves János!
Bár én lennék ilyen előrelátó! :-)
Tapasztalatom alapján megéri már az ernyőhöz egyből megvásárolni egy ernyőleszúrót, amit sokkal könnyebb lenyomni vagy letekerni a földbe, mint magát az ernyő nyelét. Ezt javasolom én is vásárlóinknak. Két típus létezik. Az egyik a letaposható villás, amelyet nagyon könnyű beüzemelni, hiszen csak bele kell taposni a földbe. Ezt laza talajra javaslom. A másik típus esetében a hozzá mellékelt lehajtó karral kell a csavaros véget lehajtani a földbe. Ez a lehajtós típus a stabilabb, mivel sokkal mélyebben és nagyobb felületen kapaszkodik a földbe, valamint kemény, kötött talajon is le lehet hajtani.
Termékinfó: https://www.haldorado.hu/termekek/ernyo-sator-c13/ernyo-c79/nevis-ernyotarto-leszuro-i17213
Írta: Haszilló István
Fotók: Haszilló István