Az augusztus számomra mindig egy szimpatikus hónap horgász szemszögből nézve, bár még a nappali hőmérséklet sokszor kánikula közeli, az éjszakák és a hajnalok egyre többször sugallják az ősz közeledtét, amit bizony a halak is érzékelnek. Egyre jobb fogási lehetőségeket kínál ez az idő, így nem véletlen, hogy a kérdések száma is ível felfelé, hiszen ha eddig nem sikerült az év folyamán a vágyott nagy halat megfogni, most egy jól felkészült horgász esélyei folyamatosan növekednek az előttünk álló két-három hónapban.
Mészáros Kálmán
„Kedves Tamás!
Nagyon kedvelem a puha előkezsinórokat pontyozás közben, de sokszor már rövid idő alatt kiszálkásodnak ezek a típusok, többször volt emiatt halvesztésem is, milyet javasolnál, amellyel ezek a hibák kikerülhetőek?”
Haskó Tamás:
Tisztelt Kálmán!
Sajnos nem ismeretlen a probléma számomra sem, pedig bőven akadnak előnyei egy puha előkezsinórnak, főleg a PVA termékek alkalmazása mellett. Én erre a célra a PB Products Armabraid zsinórját használom, amely egy gyorsan süllyedő, lágy előkeanyag, ezzel garantáltan nem lesz hasonló probléma, bátran merem javasolni.
Torgyik István
„Szia!
Augusztusban megyek nyaralni a családdal, és szeretném összekötni egy horgászattal a pihenést. A tavon elég sokat kell etetni, hogyan tudnám ezt olcsóbban kihozni, ami nem megy a halfogás rovására sem?”
Haskó Tamás:
Kedves István!
Évek óta használom a Big Feed termékcsaládot, amely kedvező ára révén nagy segítség lehet azokban a helyzetekben, mikor szükség van a nagyobb mennyiségű etetésre. Bojliból és pelletből egyaránt készül nagyobb kiszerelés is, ezek szokták jelenteni az etetésre szánt keverékem alapját. Jó pihenést és sok szép pontyot kívánok nektek.
Nagy Péter
„Helló!
Eddig csak olyan helyeken horgásztam, ahol csónakból bójázhattam, most viszont a kinézett tavon tilos bármiért is a vízre menni, hogyan jelöljem meg az etetés helyét szerinted?”
Haskó Tamás:
Kedves Péter!
Több hasonló típusú vízen is horgásztam az elmúlt években, ez a probléma könnyedén áthidalható egy kis felkészültséggel. A horgászat elején a kiválasztott távolságot marker úszóval pontosan meg lehet jelölni, ezek még nagy távolságból is jól láthatóak. Ezt követően a végszerelékkel csupán mellé kell dobni és megjelölni egy zsinórjelölő filccel a főzsinórt, ezáltal éjszaka is könnyedén vissza tudunk dobni az etetésre.
Tóth Károly
„Szia!
Szeretek a Dunán horgászni, gondoltam, kipróbálom célirányosan az amurokat megfogni, te hogyan szoktad az etetőanyagot bejuttatni, hogy azt ne vigye el a folyás a csali mellől?”
Haskó Tamás:
Kedves Károly!
A Dunán megfogni egy jobb amurt szerintem kimagaslóan nagy élmény! Az etetést én úgy szoktam megoldani, hogy a végszerelékemen ólom helyett Big River folyóvízi kosarat használok, amelynek két vége kap egy kis etetőanyag-sapkát – éppen csak akkorát, hogy ne essen ki a közé töltött főtt tigrismogyoró a dobás közben –, ezáltal a csalin kívül mindig lesz néhány szem, amelyek közül csemegézhetnek az etetésre érkező „torpedók”.
István Tamás
„Kedves Tamás!
A közelmúltban láttam az egyik filmedben egy csalikombinációt, ha jó emlékszem, Maconkán horgásztál vele, miből állt ez pontosan? Hamarosan megyek én is erre a tóra és szeretném kipróbálni.”
Haskó Tamás:
Kedves Tamás!
Maconkán valóban használtam egy elég fogós csalikombinációt, ami nagyon bejött a halaknak, javaslom, hogy bátran használd te is, de szerintem más vizeken is eredményes lehet, egyébként itt a film elérhetősége is: https://youtu.be/SD3yIZiHgco
A csalikombináció egy Fűszeres Vörös Máj Bevonatos főzött bojliból és egy Tornádó Pop Up XL N-butric & Ananász csaliból állt, mindkettőt megvágtam, így optimális a csali összmérete és felhajtóereje. Eredményes horgásztúrát kívánok neked!
Haskó Tamás