Az előző részben nyitva maradt a kérdés, hogyan szerepelt a bemutatott horogkötési módszer, és hogyan is szerepeltünk mi, az SBS SziKo Team extrém környezetben! Azonkívül, hogy mindezekre rövidesen fény derül, bemutatok egy különleges, de rendkívül egyszerű technikát, melynek segítségével magabiztosan lehet az eddig meghorgászhatatlannak tűnő akadók mögötti részeket vallatni. Ha kellően felcsigáztalak benneteket, tartsatok ismét velem, és tekintsétek meg kisfilmen a nem mindennapi fogásainkat és az előző részben beígért, eddig még kevesek által látott, fehér (albínó) amurt.
Biztosan sokan küzdenek olyan problémával, hogy a legjobbnak gondolt hely elérhetetlennek tűnik, mert egy hatalmas akadó miatt lehetetlennek tűnik a meghorgászni. Ehhez szeretnék segítséget nyújtani a következő kiegészítő eszköz segítségével, ami nem más, mint a floating vagy magyarosan: lebegő.
Ezt a következő lépések alapján tehetjük meg:
Ennél már csak a használata lesz egyszerűbb:
Kapás esetén egyetlen dolgunk van: minél hamarabb a végszerelék fölé érve törekedjünk (a kíméletességet figyelembe véve) felhozni a halat az akadómentes vízfelszín közelébe! A floating alkalmazását megtekinthetitek a cikkhez tartozó kisfilmben is!
De nem húzom tovább az idegeiteket, lássuk néhány fogás képét:
Az igazi, akciódús fárasztást és további halak fárasztását megtekinthetitek a cikkhez tartozó kisfilmben:
Remélem, tetszett a kisfilm, és velem tartotok legközelebb is!
Írta: Kovács Zoltán
www.sbsbojli.hu