A cikksorozat első részében már bemutattam nektek a jövő évben forgalomba kerülő SBS Flumino termékcsaládot, amelynek a II. Móri Nemzetközi Bojlis Kupán elért világrekord eredményünket köszönhetjük. A most következő írásban betekintést nyerhettek a móri verseny hajrájába és megismerkedhettek a Flumino termékek hideg vízi változataival is.
A móri versenyről készült felvételeket nézegetve mindig eszembe jut, hogy a nyári kánikulában az új csalinak köszönhetően milyen hihetetlen intenzitással táplálkoztak a halak az etetésen. Amint azt a cikk végén található videóban is láthatjátok, a nyári sikerek után a hűvös időszakban is eredményesen használtuk az újdonságokat.
Kimeríthetetlen lehetőségek…
Az élénk színű, 16 mm-es oldódó-lebegő csalit gyakran PVA hálóba rejtett diónyi méretű etetőanyaggal egészítjük ki, így a csali körül egy kis mennyiségű koncentrált etetést hozunk létre. Az etetőanyag tartalmazza már azt a festékanyagot, amely a vízbe kerülve sárgás-zöldes színű felhőt képez a csali körül, és tovább fokozhatjuk a hatást, ha a vertikálisan terjedő Flumino Liquid Concentrate folyadékból néhány cseppet rakunk a megtöltött PVA hálóra.
A másik típusú koncentrátum olyan anyagot tartalmaz, amely az előzővel ellentétben horizontálisan terjed a vízben, így ezt elsősorban az alapozó etetésre vagy a pasztaólomba szánt Groundbait mixerhez ajánljuk keverni minimális mennyiségben.
A siker sokszor a részletekben rejlik
Talán vannak néhányan, akik nem ismerik azt az egyszerű trükköt, hogy hogyan lehet a PVA csomagot a leghatékonyabban rögzíteni az előkén úgy, hogy ne kelljen levenni az előkét a forgóról és egy hosszú fűzőtűvel ügyetlenkedni. Apróság, de a sok éves versenyzés alatt megtanultuk, hogy minden perc számít. Első lépésként a felcsalizott horgot beakasztjuk az elkészített kis PVA csomagba, majd az előke közepén egy akkora hurkot csinálunk, hogy a PVA anyagból kötött csomó átférjen rajta. A hurkot meghúzzuk, így a biztosan fog tartani a dobás közben.
Mivel az All in Flumino Boxban lebegő csalik találhatóak, fontosnak tartom megemlíteni, hogy olyan előkét kössünk, amely alkalmas a pop-up csali felkínálására, és helyesen helyezkedik el a kissé megemelt horog közelében. A legegyszerűbb megoldás, ha egy egyszerű „hair rig”-et kötünk és a horog szárára egy pici szilikon csövet húzunk, amely biztosítja a csali tökéletes helyzetét.
A csali és a horog duója akkor viselkedik tökéletesen, ha a horog hegye éppen a meder felületét éri, és a csali a horog felett lebeg. Mivel a használt horgok súlya eltérő lehet, ezért mindig tegyünk egy próbát, és ha kell, faragjuk meg egy kicsit a csalit addig, amíg el nem érjük a kívánt eredményt.
Elérhető közelségben az egy tonna
A móri verseny első napjaiban tapasztalt kezdeti lendület megmaradt, óráról órára közelebb kerültünk ahhoz, hogy végre elérjük a mesébe illő egytonnás fogást. Egy 14,46 kg-os tükörponttyal néhány napon át a legnagyobb halért járó díjért is versenyben voltunk, de az igazi öröm a verseny 71. órájában érte utol a csapatot, amikor végre átléptük az 1000 kg-os álomhatárt!
Flumino télen-nyáron
A cikk végén látható kisfilmet már késő ősszel készítettük, ahol a lehűlő vizekre fejlesztett csaliknak köszönhetően a néhány órás horgászat is remek eredménnyel zárult. A tél kezdetén, vagy a kora tavaszi időszakban, amikor a vizek hőmérséklete nem éri el a 10˚C-ot, az édes ízekkel készült All in Flumino Box használatát javasoljuk. A dobozban található Cranberry (áfonya) vagy Match Sepcial (ez ananász ízű) Flumino Groundbait Mixer folyadékok használatával egy hideg vízben is jól működő etetőanyagot keverhetünk.
Móri végeredmény
Az 1 tonnás eredményt követően még 25 óra volt hátra a verseny végéig, és már akkor megfogadtuk, hogy minden energiánkkal azon leszünk, hogy a lehető legjobb végeredményt érjük el. Szerencsére a nappali és az éjszakai órákban is folyamatosan fogtuk a halakat, így sokkal könnyebben le tudtuk győzni a fáradtság érzését. A 96 óra alatt csak percekben kifejezhető rövid időszakok adódtak, amikor szemhunyásnyi idő jutott a pihenésre. Az utolsó percig küzdve az SBS SziKo Team a II. Móri Nemzetközi Bojlis Kupán a dobogó legfelső fokára állhatott, és a 96 óra leforgása alatt végül 1415,05 kg-os fogással világrekordot állított fel.
Tartsatok velem a videó 2. részében is, ahol a móri versenyről készült eseményeket és a cikkben leírt technikákat a gyakorlatban is megnézhetitek!
Írta: Kovács Zoltán
Videó: Takács Péter
Fotók: Takács Péter, PV TV, Honyák Gábor