A zsennyei Fish Farm horgászcentrum meghívásának köszönhetően bemutató cikkünk helyszínéül e remek horgászhelyet és társaságot választottunk. Szempont volt, hogy nagy vízfelületen mutathassuk be a Cralusso idei fejlesztéseinek - a Navigator zsinórok és az új waggler úszók - használati előnyeit, továbbá lényeges volt, hogy nagytestű halakkal terhelhessük felszerelésünket és növelhessük boldogság érzetünket.
Elképzelésünk szerint Krisztián feederbottal egy rövidebb, 25 méteres és egy nagyobb, 50 méteres távolságot fog meghorgászni és megpróbálja a felmelegedő vízben megtalálni a halak tartózkodási helyét. Vendéglátónk, Levi és jómagam kedvelt match és slider úszós technikával fogjuk fotózásra invitálni a halakat.
Krisztiánt megkértem a vízparton, mutassa be, hogy tölti fel az orsó dobjára a 200 m hosszú 0,22-es Navigator damilt, mégpedig a Cralusso innovációjával, a QSP rendszer használatával. A QSP-vel egyszerűen és ideális mennyiségben tölthetjük fel az orsónk dobjára a damilt.
A kalkuláció mai világunkban akár már egy okostelefonnal a vízparton is megoldható, jelen esetben 3,5 mm-t kaptunk eredménynek. (QSP használatáról készült rövid bemutató film a cikk végén látható, a QSP kalkulátor pedig itt elérhető.
Tipp: A mérőlapkákat ne dobjuk el, hátoldalára írjuk rá az orsó és zsinór adatokat, így legközelebb hasonló esetben, már nem kell kalkulátort, csupán a mérőlapkát használni!
Még egy újdonság! A Navigator zsinórokhoz mellékelt távolságjelölő matricát ragasszuk a dobunkra, mely mindig segíteni fog a távolságok beazonosításában!
Krisztián 5-7 percenként ütemesen újradobott, felváltva a 60 méterre lévő belső és a 25 méterre lévő közelebbi etetésére, folyamatosan juttatva be az etető- és élő anyagot, keresve a halat az etetésen. E taktika eredményeképpen eleinte a közelebbi etetéseken a dévéreket, míg a belső etetésről a nagyméretű pontyokat fogta.
Ezek a 4-8 kg közötti bivalyerős halak igencsak próbára tették szerelékünket, mely 0,20 mm-es Navigator Match merülő főzsinórból, 14-es gyorskapocsból és 18-as előkére kötött 10-es méretű 2445-ös horogból állt, de ismerve az összeállítás terhelhetőségét, biztonsággal fáraszthattunk.
Érdekes részéhez érkezett a horgászat, amikor elcsendesedett a szél, kisimult a víz, a pontyok felemelkedtek a fenékről a víz felső rétegébe sütkérezni a tavaszi napfényben. A mély vízben megszűntek a kapások, ekkor jött el az ideje a könnyű lebegős szereléknek. Rövid, 70 cm-es eresztékkel sikerült egymás után 3 szép pontyot megakasztani. Az egyik ellen esélyem sem volt, ment akár a gőzmozdony, nem lehetett megállítani és eltépte a már igencsak megviselt előkémet.
A zsinórfeltöltés új módjáról és a Navigator damilokról itt, a Haldorádón megjelent előző írásban olvashat bővebben minden érdeklődő. Érdemes ezeket a magyar fejlesztésű, modern zsinórokat kipróbálni, melyekkel nagyban növelhetjük horgászatunk pontosságát és eredményességét!
Sok sikert a használatukhoz!