Giga dévérek methoddal Skandináviából

Giga dévérek methoddal Skandináviából

A skandináv országokban miért fognak gyakrabban 5 kg feletti dévérkeszegeket? Milyen vizeken, milyen módszerrel lehet őket megfogni? Milyen időszakban érdemes rájuk horgászni? És még hosszasan sorolhatnám a kérdéseket, amelyekkel bombáztam Kovacsik Krisztiánt, aki Svédországban él és rendszeresen horgászik a meseszép tavakon.

Kovacsik Krisztiánnal a Feeder Horgászok Facebook-csoportban ismerkedtem meg. Ide rendszeresen töltötte fel a hatalmas dévérkeszegekről és compókról készült fotóit. Szájtátva néztem ezeket és többször gratuláltam is ezekhez a szép fogásokhoz. Egyszer aztán megcsippant a telefonom és egy Messenger-üzenetben írt nekem Krisztián: „Mester, nem volna kedved ellátogatni hozzánk és fogni ezekből a gyönyörű halakból?”. Hát, mit mondjak, „nem volt nehéz a békát tónak ugrasztani”! Rövid egyeztetés után augusztus végét jelöltük meg a közös horgászat időpontjának. Nagyon sokat egyeztettünk, agyaltunk a túra előtt, több terméket, csalogatóanyagot, eszközt kiküldtem, hogy próbálja Krisztián, így nyugodtan mondhatom, hogy viszonylag felkészülten érkeztem Svédországba.
Nem árulok el nagy titkot azzal, hogy fantasztikus élményekben és fogásokban volt részem. Megdöntöttem dévérkeszeg- és compórekordomat is! De lássuk, mi is történt, amit látványos képekkel színesítve mesélek el nektek!

A nagy dévérek lakhelye Svédországban: Rögle-tórendszer
5 tóból áll a tórendszer, amelyek mindegyikében más és más halak élnek
Mi a 4. sz. tavon kezdtük meg a horgászatot
Az első megfogott halam, a tórendszer legkülönlegesebb, legszebb és egyetlen two tone = kéttónusú, FOLTOS nevű dévérkeszege volt, amely sokáig svéd DÉVÉRREKORD címet is birtokolta. Csúcskorában 8,32 kg volt, most 6 deka híján 7 kg-ot nyomott!
Hihetetlen, hogy képes ekkorára megnőni egy keszeg. Igaz, volt rá ideje, mert a szerény becslések szerint is minimum 40 éves lehet!!!
Krisztián volt a következő szerencsés, akit megtisztelt egy öreg harcos
A nyerő csali gyorsan körvonalazódott: HALDORÁDÓ 4S Method Pellet Aqua Wafter - Uni + Classic
A pikkelymintázat és dudorok elárulják, hogy nagyon öreg halakról van szó
Nehéz betelni a szépségével és méreteivel
Egy újabb fogós csali került képbe, amely több szép halhoz segített hozzá minket: HALDORÁDÓ Ronnie Rig Pop Up - Hot Lava 10 mm
Egy újabb, közel 7 kg-os dévérkeszeg
Szerencsét hoz!
Talán a tó egyik legvénebb hala akadt a horgomra?
Kint élő magyar horgászok többször is meglátogattak és minden földi jóval elláttak minket, amit ezúton is KÖSZÖNÖK!!!
A MEGLEPETÉSHAL! 4 db compó él a tórendszer 4. sz. tavában és Ő a legnagyobb. A mellettem látható úr Valter, aki a hal megfogása előtt azt kívánta nekem, hogy fogjam meg a tó legnagyobb compóját is!
Azt magam sem hittem volna, hogy kívánsága 30 percen belül teljesül. Neki is volt már szerencséje megfogni ezt a fenséges halat, amelyet közösen Valternek neveztünk el
Egy újabb bronzos óriás
3 nap után átöltöztünk a tórendszer 5. sz. tavára még nagyobb dévérek és pontyok reményében
Ilyen szép pontyok élnek itt!
Egyedi mintázatú…
… különösen szép tükörponty
Krisztiánt megtréfálta egy fürge nyurgaponty. Hogy meggátolja az akadóba menekülését, a vízben állva fordította el onnan
Íme, a tettes
A method feeder technika itt brutálisan hatékonynak bizonyult
Szebbnél szebb pontyokat fogtunk a method feeder módszerrel
Majd beköszönt az a hal, amelyre oly nagyon vágytam!
7,11 kg lett az új dévérkeszeg-rekordom!!!
Köszönöm, Rögle, köszönöm, Svédország!
A nyerő csalik, amelyek a svéd halaknak is nagyon ízlettek
Egy újabb, magyar methodot kedvelő ponty…
… a javából
Ezzel a ritka szép, spanyol pikkelyes „bevándorló” ponttyal búcsúztunk a közös túrától, Svédországból

Ezt az írást és képes beszámolót kedvcsinálónak szánom, a túráról készült nagy filmben a lehető legrészletesebben próbálunk mindent bemutatni. Érdemes ezt is megtekinteni!

Döme Gábor

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.