Szeretek új vízterületekre ellátogatni, szerencsét próbálni, szeretem az ismeretlent felfedezni, megoldani. Legújabb horgászatom helyszíne a Szolnokon található Millér Horgásztó volt, amely számomra még az ismeretlennek számító, meghódításra váró vízterületek közé tartozott. Egy kifejezetten rövid horgászatot terveztem a tavon, éppen ezért igyekeztem gondosan megtervezni a legapróbb részleteket is annak érdekében, hogy pontyfogásokban bővelkedve távozhassak a horgászat végén. Ebben az írásomban a Millér-tavi feederezésem minden részletét feltárom az Olvasók számára, nagyszerű képekkel, újdonságokkal megfűszerezve…
Felkészülés egy ismeretlen vízterületre, irány a Millér Horgásztó!
A mai világban, amikor a közösségi oldalak hasábjain szinte minden információt begyűjthetünk egy-egy számunkra még ismeretlen vízterületről, a felkészültségünknek kizárólag a saját szorgalmunk szab határt.
A Millér Horgásztó ráadásul egy igen jól publikált vízterület a Haldorádó Horgászportálon is, ugyanis Putz Tamás már több ízben bemutatta precízen, részletesen ezt a nagyszerű horgásztavat. Ezeket az írásokat/filmeket alaposan kielemezve, valamint Vad Károly horgászbarátom segítőkész információit megfogadva összeállt a kép, hogy miként is kell itt horgászni annak érdekében, hogy eredményes legyek alig pár óra alatt…
Nem volt más hátra, mint a horgászat napján hajnalban elfoglalni az előre, telefonon lefoglalt 04VIP horgászállást és kizárólag a horgászatra, halfogásra koncentrálni!
A horgászat stratégiája: ütemes horgászat etetés nélkül
A horgászat rövid időtartama miatt döntöttem a kizárólagos keresőhorgászat mellett és az etetés teljes mellőzésével. Mivel a halak hozzá vannak szokva a horgászok által létrehozott alapozó etetéshez, az etetőkosár vízbe érkezésével járó csobbanó hang „zaja” számukra kifejezetten hívogató, azaz pozitív értelemben figyelemfelkeltő. A horgászállásom előtt elterülő vízterület remek támpontokat biztosított számomra, így ezek köré horgásztam a nap folyamán végig, 10-12 percenkénti újradobással, frissítéssel. Nyilvánvalóan ahhoz, hogy ezzel a módszerrel eredményesek legyünk, szükség van olyan csalikra és etetőanyagokra, amik képesek az ilyen, intenzíven horgászott tavak pontyait táplálkozásra késztetni.
Az eredményesség egyik kulcsa: elő az újdonságokkal!
2016 óta vagyok a Haldorádó Feeder Team tagja, teszthorgásza, éppen ezért lehetőségem nyílik olyan etetőanyagok és csalik tesztelésére, amik olykor a tesztelési fázis utolsó szakaszába érve várják azt, hogy kereskedelmi forgalomba kerülhessenek. Ebből kifolyólag erre a horgászatra egy olyan új etetőanyag családot hoztam magammal, amiről azt gondolom, a jövőben nagyszerű fogásokkal fogják elhalmozni azokat a horgászokat, akik bizalmat szavaznak e komplex keverékeknek. A 2020-ban megjelenő, 6 tagot számláló BlendeX etetőanyag család, két hallisztes tagját hoztam magammal a Millér Horgásztóra, konkrétan a Tintahal-Polip valamint a TripleX fantázianévre hallgató keverékekről van szó. Ezek nagyon tartalmas etetőanyagok, emellett aromában-színben tökéletesen passzolnak a jelenleg piacon lévő és azonos zamatú BlendeX csalikhoz.
E keverékeket különböző etetőanyag mennyiség befogadására alkalmas kosarakba töltve kínáltam fel a halaknak. A By Döme TF Vario Method Feeder kosárral a „kevesebb néha több” elvet erőltettem, míg a Haldorádó Method Flat kosárba annyi kaját töltöttem, amennyi csak belefért. Így két végszerelékem máris teljesen eltérő taktikát valósított meg…
BlendeX – TripleX Pop Up csalik a csalitüskén
Az eddig bemutatott új BlendeX etetőanyagokkal még korántsem ért véget a sor, hiszen a Pop Up valamint a Hydro csalik tárháza is bővül 2020-ban, az új TripleX fantázianévre hallgató csalicsaláddal! A horgászat során mindvégig ezzel a csalival próbálkoztam, remekül elaltatva a pontyok bármiféle gyanakvását. Ez a csali immár 3 szín és 3 különböző aroma kombinációjából alkot egy kerek egészet. Rendkívül látványos, intenzív aromával ellátott, fogós csali született, amely egyetlen feederhorgász táskájából sem hiányozhat a jövőben!
A horgászat összegzése röviden, tömören
Első Millér-tavi horgászatom pontyokban, élményekben gazdagra sikeredett. Ez a tó valóban megannyi lehetőséggel kecsegteti az ide ellátogató horgászokat, akik kellemes környezetben, szép halakra horgászhatnak. Egy azonban ismét bebizonyosodott e rövid horgászat alatt: ha egy számunkra ismeretlen helyen horgászunk, de előzetesen kellően feltérképezzük, hogy mire is számíthatunk, az már önmagában fél siker. Alig 7 órát volt alkalmam horgászni Szolnokon, ennek ellenére 12 pontyot sikerült szákba terelni. Nyilván ahhoz, hogy ilyen pörgős horgászatban legyen részünk (egyetlen etetődobás nélkül!), szükség van olyan csalogatóanyagokra, technikákra, amelyek ezt biztosítani tudják számunkra!
Az új BlendeX etetőanyag családdal bátran vághatunk az ismeretlenbe a jövőben, megannyi ízvariánsának köszönhetően szinte minden vízterületen sikeresek lehetünk.
Kívánom, hogy a következő horgászataitok során hasonlóan eredményesek legyetek, és tegyétek majd próbára Ti is az új BlendeX termékcsalád erejét!
Írta: Bugyinszki Gábor
Fotók: Héjja Bernadett