Magyarországon nem túl gyakori, hogy valaki 8-9 méter mély vízben horgásszon. A vizeink zöme sekély, átlag 1-3 méter. Nincs komoly hazai szakirodalma a mély, „feneketlen kutak” eredményes horgászatának. Ezt a hiányt egyetlen írással lehetetlen pótolni, de talán mégis szolgál annyi információval, hogy kellő kiindulási alapot biztosítson a tanácstalan horgásznak.
Október elején a Haldorádó Internetes Horgászportál matchbotos specialistája, Polyák Csaba invitálására egy Tisza melletti kis faluba, Csobajra mentünk horgászni. A Tiszalöktől alig néhány kilométerre fekvő település határában található holtágak a híres vízi erőmű megépítése után váltak „holt” ággá. Egy kis csatornán keresztül azért így is kapnak vízutánpótlást az élő Tiszából, ami némi vízmozgást produkál.
A vízterület elsődleges jellemzője, hogy szinte minden olyan hal, amely az élő ágban fellelhető, itt is megtalálható, és állóvízi körülmények között megfogható. Vize rendkívül mély. A parttól 30 méterre már 8,5 métert mértünk(!), de nem ez a legmélyebb pontja. A 11 méter mély mederszakaszok sem ritkák.
Joggal merül fel a kérdés a sekély vizekhez szokott horgászokban, hogy milyen technikával lehet itt eredményesen horgászni, és mit lehet fogni? Tartsanak velünk, és hamarosan minden kérdésre választ adunk.
Etetőanyag recept
- 2 kg Van Den Eynde Record Breme
- 1,5 kg Van Den Eynde Basic Mix Allround
- 0,5 kg sárga angolmorzsa
- 0,3 liter csontkukac
- + 4 kg Van Den Eynde löszös föld, amelyhez 0,5 liter apró szúnyogot és 0,5 liter darabolt gilisztát kell keverni
A szokottnál szárazabbra kell keverni!
A föld és az élő anyag keverékét folyamatosan adagoljuk az etetőanyaghoz!
Döme Gábor
Ábra: Csörgits Gábor