Biztosra veszem, hogy nagyon sokan voltak már hozzám hasonlóan nehéz helyzetben, amikor ruhaválasztásra került a sor. Nagyon sok neves márka ruházatát kipróbáltam már csapattársaimmal egyetemben, de valahogy a divatos megjelenésen kívül egyik sem mutatott jelentős kiugrást. A tavaly őszi pölöskei forgatásunk után jött a fordulópont, amikor a Haldorádó vezérkarával és a csapattal együtt leültünk megtalálni a létező legjobbat. Így jutottunk el egy kiemelkedő dán márkához, mely nem más, mint a Geoff Anderson!
Egy korábbi, összefoglaló írás keretein belül már bemutattuk a márka darabjait, specifikációit, melyben minden fontos információt megtaláltok. Ebben az írásban kimondottan azt szeretném Petivel együtt bemutatni, hogy mi milyen ruhákat választottunk a széles szortimentből magunknak, miként öltözködünk fel, melyik ruhák felelnek meg a mi horgászstílusunkhoz.
Jómagam és Peti a pontyhorgászat szerelmesei vagyunk, mely megköveteli a több napos vízparton tartózkodást sokszor a legzordabb időjárási körülmények között. Gyakran szembesültünk azzal a problémával, hogy egy esős túra alkalmával 1-2 nap alatt elázott az összes ruhánk, és bizony nem tudott megszáradni sem. Hiába viseltük esőruhánkat, egy idő után mind-mind átázott. Ezt legtöbb esetben megfázás követte, mely rányomta a bélyegét a túrára. Jelentem, megtaláltuk azt a ruharendszert, amelynek használatával ez többé nem fordulhat elő!
WizWool 210 aláöltözet
Ez az első réteg, melyet minden esetben használunk. Rendkívül komfortos érzetet biztosít, felveszi a test formáját és teljesen elnyeli a nedvességet. Ezt egyenletesen eloszlatja az anyagban és a külső felületre vezeti a gyors párolgás érdekében. Tökéletes hőérzetet biztosít, extrém szinten lélegzik és roppant gyorsan szárad. Nincs többé leizzadt hát, nem kell attól tartani, hogy megfázunk, mert megfújta a szél a nedves hátunkat. Melegebb időben használhatjuk önmagában is akár alvás során a hálózsákunkban. Zordabb időben akár a középső réteget, akár a vízhatlan réteget vesszük fölé, mindig ezzel kezdjük az öltözködést.
Thermal3 nadrág, pulóver, kabát
A nadrághoz jómagam a kabátot, míg Peti a pulóvert választotta. Ez mindenkinek egyéni ízlése, hogy a zipzáras vagy zipzár nélküli változatot választja. Lényegében ennyi az érdemi különbség a két darab között. Az együttes egy kiváló középső réteg, mely az aláöltözettel kiegészítve tökéletes komfortot, hőérzetet biztosít zord időjárási körülmények között.
A látszat ellenére rendkívül gyorsan száradó darabok ezek, hihetetlen lélegző képességgel rendelkeznek, és ami számomra nagyon szimpatikus, hogy borzasztó könnyűek. Viselés során szinte fel sem tűnik a súlyuk, annyi könnyűek.
Teddy kapucnis kabát
Használatát tekintve a Thermal3 kabát kapucnis változata. Amiben még eltér az előbb említett darabtól, hogy ennek oldalán nincsen extra szellőző toldás, így még egy fokkal melegebb. Bátran használhatjuk a téli időszakban a Thermal3 kabát helyett középső rétegként.
Hoody3 kapucnis dzseki
Személy szerint én nagyon kedvelem ezt a dzsekit. Kellően meleg hőérzetet, ezzel rendkívül jó közérzetet biztosít az átmeneti időszakban. Jómagam az aláöltözővel együtt használom akkor, amikor a Thermal3 kabát már túl meleg. Mondanom sem kell, hogy nagymértékben lélegző anyagból készül ez a divatos dzseki. E tulajdonsága miatt én utcán is szívesen használom.
Dozer6 vízálló dzseki és Urus6 vízálló nadrág
Elérkeztünk a 3. és egyben utolsó réteghez. Ez egy olyan vízálló héj, ami valóban azt tudja, ami rá van írva. Biztosra veszem, hogy nektek is volt olyan esőruhátok, ami pár óra után átengedte a vizet, vagy éppen teljesen beizzadtatok benne, mert nem lélegzett. Nos, kijelenthetem, hogy a Dozer6 és az Urus6 a vízálló ruhák királya. A membrán anyagának köszönhetően az alatta összegyűlt párát kiengedi, elpárologtatja a maximális komfortérzet végett. Maximális szárazság minden körülmények között!
Tisztításra, ha egy mód van rá, csak egy nedves szivacsot használjunk. Ha mindenképp mosógéppel kell mosnunk, ne használjunk öblítőt és hagyományos mosószert. Ezek tönkreteszik a membránt, így ruházatunk elveszti a legfontosabb képességeit. Kizárólag ehhez az anyaghoz kapható, speciális mosószerrel mossuk!
Bootwarmer merinó zokni
Mit sem érne ez az egész a Bootwarmer zokni nélkül. Számtalan márka, gyártó zokniját kipróbáltuk már. Volt gyengébb és jobb minőségű, olcsóbb és drágább is. Egy közös tulajdonságuk volt: mindben fázott a lábunk. Néhány horgászat alkalmával bebizonyosodott, hogy ez az a zokni, amit már régóta kerestünk! Merinó gyapjú anyagának köszönhetően garantáltam melegen tartja a lábat, a nedvességet elpárologtatja, így maximális szárazságot és komfortérzetet biztosít.
TechnicalMerino Dri-release beanie sapka
Hányszor fordult már veletek elő az, hogy minimális aktivitás közben a sapka alatt megizzadt a fejetek? Biztos sokaknak ismerős ez. Mivel a legtöbb sapka nem légáteresztő, ezáltal nem tudja testünk verejtékét elpárologtatni, így fejünk beizzad alatta. Ez egyenes út lehet egy megfázáshoz, ami végképp rányomja a bélyegét horgászatunkra. A merinó gyapjúnak köszönhetően ez többé nem fordul elő, maximális lélegzést biztosít, szárazon tartja fejünket.
TechnicalMerino Ujjatlan kesztyű
Merinó gyapjúból készült, meleg, könnyű, vízelvezetős kesztyű. Rendkívül gyorsan szárad, és speciális anyagának köszönhetően nem tárolja a szagokat sem. Kellemes hőérzetet és száraz bőrfelületet biztosít. Rendkívül komfortos érzetet nyújt bármilyen szabadtéri tevékenység során. A tenyérrészen apró gumipontokat helyeztek el a csúszásmentes fogás érdekében. Ősztől tavaszig folyamatosan használható!
Összegzésként elmondhatom, hogy mi megtaláltuk a széles repertoárban az igényeinknek megfelelő ruházatot, amelynek viselésével többé nem kell kompromisszumot kötnünk. Eddig minden körülmények közt helyt állt, a szakadó esőtől kezdve az orkán erejű szélig. Nyugodt szívvel ajánljuk bárkinek, akik az abszolút csúcsminőségre vágynak. Ha elnyerték ezek a darabok a tetszésedet, bátran próbáld ki te is, garantálom, nem fogod megbánni!
Érdemes megtekinteni a kollekciónk filmes bemutatóját is, ebben minden fontos infó még részletesebben és látványosabban megtalálható!
Erdélyi Tamás és Rokolya Péter