Még szinte csak most ért véget az egyéni horgászkupa és még a versenybeszámoló sem jelent meg, de máris itt egy újabb, Verba tanyán megrendezendő verseny kiírása! A szervezők mindenképp meg akarták várni az egyéni verseny végeredményét, hogy ennek tükrében alakíthassák ki a 2010. évi páros verseny szektorbeosztását. Mivel az egyéni verseny minden eddigi rekordot megdöntött, nem volt kérdés a pályát illetően…
A Verba tanya horgásztó és szabadidő park 2010. július 31-én (szombaton) rendezi meg harmadik alkalommal páros horgászversenyét.
A verseny helyszíne: Verba tanya horgásztó és szabadidő park - kis és nagy tó
(A tóról részletes információért kattintson ide!)
Szektorok
A versenyzőket az igazságos értékelés érdekében szektorokba osztjuk be. A tervezett szektorbeosztást az alábbi két térkép tartalmazza.
Díjazás
Mivel csapatversenyről van szó, még izgalmasabb lesz a végső sorrend megállapításának módja. A csapat két tagjának a saját szektorában elért helyezési számát és fogási tömegét összesítjük. Ez a szám lesz az adott csapat összesített eredménye és fogott haltömege. A versenyző csapatok végső sorrendjét a csapathelyezési pontszámok emelkedő sorrendje adja. Kizárólag pontegyenlőség esetén (az egyenlő ponttal rendelkező csapatok közötti sorrend megállapításához) vesszük figyelembe a fogott haltömegeket, értelemszerűen a nagyobb mennyiségű halat fogó csapat kerül a kedvezőbb helyre. Tehát ha a csapat úszós tagja a szektorában második lett (2 pont) 21 kg hallal, míg fenekező csapattársa megnyerte (1 pont) a szektorát 29 kg hallal, akkor ennek a csapatnak összesítésben 3 pontja (és 50 kg összesített fogása) lesz. Ha van másik 3 pontos csapat is, akkor kerül sor a fogott haltömeg is vizsgálatára: ha a másik/többi 3 pontos csapat kevesebbet fogott, akkor az előbbi csapaté a kedvezőbb helyezés.
Az első 5 legkevesebb ponttal rendelkező csapatot díjazzuk kupákkal, valamint vásárlási utalványokkal. Külön díjazásban részesül a legnagyobb halat fogó versenyző is, illetve kupát kap még a verseny legeredményesebb egyéni versenyzője.
A verseny szabályai
- A versenyre (kizárólag!) kétfős csapatok jelentkezését fogadjuk el.
- A verseny páros csapatverseny. A versenyzők horgászatát „külső” személy is segítheti, viszont horgászat közben a segítő nem etethet, nem dobhat be, nem fáraszthat, segíthet viszont a felszerelések, etetőanyag előkészítésében is (pl. gubancolódott szerelék rendbe tétele, etetőgombócok készítése). Az egyéni verseny tapasztalatai alapján a segítő, ha a versenyző megbízik benne, szákolhat a versenyző helyett. A felcsalizott szereléket a vízbe dobni addig tilos, ameddig az előzőleg fogott hal a megfelelő haltartóba (és vízbe) nem került.
- Horgászni mindkét kategóriában csak egyetlen bottal lehet. Tartalékként bármennyi rendelkezésre állhat.
- Mindkét kategóriában az annak megfelelő tetszőleges végszereléket lehet alkalmazni, de csupán egyetlen horoggal. Úszós kategóriában a szereléken etetőkosár alkalmazása nem engedélyezett. Fenekező kategóriában a végszereléken kötelezően alkalmazott minimális tömeg 10 gramm. Minimális dobástávolság egyik kategóriában sincs meghatározva.
- Az alapozó etetés időtartama alatt - horgászbottal bejuttatható - etetőbója alkalmazása engedélyezett, amelyet a verseny kezdetét jelző dudaszóig ki kell venni.
- Elektromos eszközök használata a horgászat során nem engedélyezett (Fish Call, halradar, etetőhajó stb.), az egyetlen kivétel az elektromos kapásjelző, amin a hangerőt minimálisra KELL beállítani, hogy a többi versenyzőt ne zavarja a hangja!
- A szigetre bemenni a verseny időtartama alatt a versenybírók kivételével tilos.
- Etetni kizárólag a kisorsolt horgászhely közvetlen közeléből lehet.
- A bekevert (megnedvesített) etetőanyag maximális mennyisége a FENEKEZŐ VERSENYZŐNÉL 17 liter. Etetőanyagnak számítanak a szemes termények (kukorica, búza, kender stb.) valamint a bojli és a pellet is!
- Az ÚSZÓS VERSENYZŐNÉL az etetőanyag-korlátozás az alábbiak szerint alakul: száraz anyagok maximális mennyisége 2 kg (ebbe beletartozik az etetőanyag, a szemes ragasztó, az etetőanyag ragasztó,valamint a TTX). Szemes anyagok maximális mennyisége 7 kg. Ebbe beletartoznak a szemes termények (kukorica, búza, kender stb.), pelletek, bojlik.
- Az élő anyag mindkét kategóriában (csontkukac, pinki, giliszta, tűzőszúnyog) maximum 5 liter lehet.
- Az értékelésbe minden halfaj beleszámít, mérettől függetlenül.
- Az 5 kilogramm feletti halak soron kívül mérlegelésre kerülnek. Kifogásukat a versenybíróknak jelezni kell, hogy mielőbb lemérhessék és visszaengedhessék.
- A verseny során a sok halat fogó versenyzők fogása mérlegelésre kerül. E mérlegeléskor a versenyző és a szomszéd versenyző is ellenőrizheti a mérés hitelességét.
- A kifogott halat hosszú (minimum 2 m-es) versenyszákban kell tárolni a mérlegelésig. Ez alól egyedül a fenekező kategóriában a „pontyzsák” a kivétel, amiben engedélyezett a halak tárolása. Maximum kettő darab nemes hal tárolható 1-1 pontyzsákban. Semmilyen egyéb haltároló eszköz (kötött szák, drótszák) nem megengedett! Aki nem rendelkezik a megfelelő méretű haltartóval, nem kezdheti meg a versenyt.
- Szektoridegen hal csak akkor számít bele a mérlegelésbe, ha kifogása a szomszédok horgászatát nem zavarta, de minden ilyen esetben a korrekt, sporttársi együttműködés nélkülözhetetlen!
- A verseny lefújása előtt megakasztott hal még beleszámít a mérlegelésbe, de csak akkor, ha legkésőbb 14:10-ig sikerül szákba terelni.
- A kívülről akasztott hal a végeredménybe beleszámít, de ha valaki szándékosan ilyen fogási módra törekszik, a versenyből kizárásra kerül!
- A verseny minden időjárási körülmény esetén megrendezésre kerül. A versenyzők testi épségét veszélyeztető vihar esetén a verseny félbeszakításáról vagy végleges lefújásról a tógazda és a versenybíró dönt.
- A termetes halakkal való kíméletes bánásmód érdekében a pontymatrac használata kötelező! Akinek nincs pontymatraca, annak korlátozott mennyiségben a halőrházban rendelkezésére áll.
- A szabálytalankodás vagy egyéb etikátlan magatartás a versenyből való kizárást vonja maga után!
- A rendezőség a verseny ideje alatt történt esetleges balesetekért, anyagi károkért felelősséget nem vállal!
- A verseny időtartama alatt a halakkal való kíméletes bánásmód kötelező!
2010. július 31. szombat | |
05:40 | regisztráció a tóparton |
6:00-6:20 | megnyitó, sorsolás |
6:20-8:00 | helyek elfoglalása, felkészülés |
7:00 (!!) | alapozó etetés megkezdése (az etetés megkezdését duda jelzi) |
08:00 | horgászat megkezdése (a verseny kezdését duda jelzi) |
14:00 | horgászat vége (a verseny végét duda jelzi) |
14:00-14:30 | mérlegelés |
15:00-tól | eredményhirdetés, ebéd |
Nevezési díj: 16.000 Ft
A nevezési díj tartalmazza a verseny időtartamára a pályabérletet, továbbá a versenyzők számára a reggeli kávét, „a halfogó italt”, az ebédet, valamint hozzá egy üdítőt vagy sört.
Nem érdemes az utolsó percre hagyni a jelentkezést, mert kizárólag az első 32 csapat jelentkezését fogadjuk el, és az egyéni verseny tapasztalataiból kiindulva hamar meg fog telni a nevezési keret. A helyszínen, a verseny napján jelentkezésre már nincs lehetőség.
Nevezni a jelentkezési lap elektronikus elküldésével (verbatanya@haldorado.hu) vagy személyes leadásával és a feltüntetett összeg befizetésével lehet. Utóbbit rózsaszínű postai utalványon kell feladni az alábbi címre, vagy személyesen be kell fizetni a helyszínen a megadott határidőig.
Verba Sándor
Nyíregyháza
Nádor út 33. fszt. 4.
4400
A jelentkezés kizárólag a nevezési díj befizetésével együtt érvényes, melynek elfogadásáról elektronikusan visszaigazolást küldünk, ezért a jelentkezési lapon e-mail címet mindenképp kérünk megadni.
A postai utalvány hátuljára írják rá a következő üzenetet „Páros verseny nevezési díj, csapatnév”.
A helyszínen nevezést NEM fogadunk el!
A jelentkezési lap letölthető innen
Jelentkezési határidő: 2010. július 28.
A verseny hetében a csapatok etetőanyag használatára is engedélyt kapnak, hogy tesztelhessék felszereléseiket, etetőanyagaikat, csalijaikat.
Eredményes felkészülést és jó horgászatot kívánunk!
Verba Sándor, Takács Péter