Napi szinten egyre többen keresnek meg különféle kérdésekkel, ezekből emelek ki most ismét néhányat!
Markó Kornél
„Szia, Peti!
Véleményed szerint melyik SpéciAdditive passzol a legjobban a fűszeres csalihoz?”
Rokolya Péter:
Szia!
Egyértelműen a Fűszeres Vörös Máj! A Folyékony máj és Csípős paprika kivonat tökéletes kombinációja, aminek hatásosságát fűszerekkel és étvágyfokozó adalékanyaggal tovább növeltük, ahogy nekünk ez a legjobban bevált. A felmelegedő és lehűlő vizekben mutatja meg leginkább, hogy mire képes! Csak ajánlani tudom!
Török Dániel
„Szia, Peti!
Gyakran látom, hogy használsz kendermagot horgászataid során! Ennyire jó ez az apró mag a nagy pontyok becserkészéshez is?”
Rokolya Péter:
Szia!
Igen, imádja minden ponty a kendermagot, a legkisebbtől a legnagyobbig. Angol horgászataim során annyira megkedveltem a használatát, hogy azóta itthon is állandóan alkalmazom, és általában tigrismogyoróval kombinálom! A chilis-fahéjas tigrismogyoró és kendermag számomra számtalanszor bizonyított már! A főtt apró magvak az egyik legkedveltebb adalékanyagnak számítanak mind a finomszerelékes, mind pedig a pontyhorgászok etetésében. A főtt kender felhasználhatósága roppant sokrétű, szoktató etetések és rövid távú horgászatok alkalmával is eredményesen használható. Natúr formában is a halak kedvelt csemegéje, de aromásított, ízesített változatban különösen attraktív. A chilis-fahéjas ízvilág már bizonyította létjogosultságát a csalogatóanyagok terén, és e különleges ízesítés már ebben a formában is megtalálható. Adagolása a halak étvágyától függ, de etetőanyaghoz keverve a 20% arány az irányadó. Természetesen csúzlival vagy spombbal, esetleg etetőcsészével önmagában is bejuttatható egyéb magvakhoz, pelletekhez vagy akár bojlihoz keverve.
Petényi Zsolt
„Szia!
Szomorúan látom sok vízen, hogy hiába előírás, mégis kevesen használják a matracot és a sebfertőtlenítőket. Szerinted mi ennek az oka?”
Rokolya Péter:
Szia!
Sajnos igen. Sok embert nem érdekel semmi, de sokan sajnos nem is tudják megfelelően alkalmazni a halvédelmi eszközöket. Ezen kívánunk segíteni minden írásunkkal, videónkkal, amikben fokozottan kiemeljük, bemutatjuk a halvédelmi eszközök fontosságát.
Kelemen Tamás
„Szia, Peti!
Szerinted meg lehet fogni a harcsákat bojlival is? Te fogtál már?”
Rokolya Péter:
Szia!
Igen, fogtam már, érdekes módon az utóbbi időben pop-up csalival többet is. Szeretik egyébként a fűszeres és halas ízeket, gyakran a lustaság felülkerekedik rajtuk és inkább habzsolják a pelletet vagy bojlit, mintsem vadásszanak! Azokon a vizeken, ahol van belőlük bőven, jó eséllyel horogra akad előbb-utóbb néhány, ha bojlival vagy pellettel csalizol.
Péterfi Dávid
„Szia, Peti!
Mit gondolsz, számít a légnyomás és a telihold a pontyhorgászatban? Vagy ezek csak légből kapott teóriák?”
Rokolya Péter:
Szia!
A válaszom egy nagy IGEN! Számítanak, sőt! Jó ideje figyelem a légnyomást, horgászataim során és a legjobb halakat sötét éjszakákon fogtam, nem pedig teliholdas estéken. A légnyomás érdekesebb téma, de az 1000 és 1015 hPa közötti értékek váltak be nekem a legjobban, vagy a hidegfront betörése, vagy egy lassabb felmelegedés. Főleg az éjszaka második fele vagy a hajnal adta az igazi, szép pontyokat nekem! Érdemes figyelni ezeket a tényezőket és akkor menni horgászni, amikor minden klappol!
Írta: Rokolya Péter
Fotók: Haldorádó Archívum, Google