Sporthorgász társamtól kaptam az új fejlesztésű láncos swingereket a következő kísérőmondattal: „Ezt próbáld ki, mert ez korszakalkotó lesz a fenekező sporthorgászok körében!” Megköszöntem és elindultam célállomásom felé, a gyékényesi kavicsbánya tavakhoz. Alig vártam, hogy megérkezzek, és próbára tehessem dr. H jelzéssel ellátott, rozsdamentes acélból készült új swingereimet. Úton Gyékényes felé, az autópályán lehetőségem volt arra, hogy közelebbről és részletesen megvizsgáljam a tesztelésre kapott ajándékot…
Kétórányi utazás után megérkeztem, és első dolgom volt, hogy megmérjem a víz hőmérsékletét, de az eredmény nem csigázott fel túlzottan. A víz 9,4 Celsius-fok volt, 15-20 cm-re a vízszint alatt. Ezt igen kevésnek találtam a jó fogáshoz… Nem adtam fel az elején, tettem a dolgomat, nagyon vártam már, hogy akció közben miképp viselkedik az új kapásjelző! Összekészítettem a horgászatomhoz szükséges alapvető eszközöket (csónak, halradar, sátor stb.). A vízen megkerestem a jónak vélt helyeket, és elhelyeztem a bójáimat. Majd a buzzbarra rátettem a swingereket és az elektromos jelzőket, ezután nem maradt más hátra, mint a behordás.
Ahogy végeztem a csalik pontos elhelyezésével, beállítottam a botjaimat az állványon és felcsíptettem az új swingereimet. Első nekifutásra úgy tűnt, hogy elég passzentos a golyós résznél, de hamar rájöttem, hogy egy egyszerű mozdulattal tudom nyitni, illetve szorítani a zsinór vastagságától függően. Kipróbáltam 12-es monofil, illetve 35-ös fonott zsinórnál is, és bátran állíthatom, tökéletesen működött! A gyártó nagy figyelmet fordított a kapásjelző érzékenységére! Ez azért fontos, hogy minden mozdítást (húzást illetve ejtést) precízen nyomon követhessünk. Azt kell, hogy mondjam, ez tökéletesen sikerült. Az első nap (halaszthatatlan dolgom miatt), rövid időre otthagytam a parton a felszerelésemet. Amikor visszaértem, láttam, hogy a jobb szélső botomon volt egy kisebb ejtés. Ez új volt nekem, mert idáig merevkaros MKII swingert használtam és az ilyen információ közlésére nem volt alkalmas.
Egy dolog még aggasztott a lánccal kapcsolatban. A szél.
Imádkoztam az égiekhez, hogy erős északi szélben is tesztelhessem a jelzőt. Ez másnap meg is érkezett. Igaz, csak a hidegfront előszele volt, de elegendő volt ahhoz, hogy eloszlassam kétségeimet afelől, hogy szélben nem rendeltetésszerűen működik a kapásjelző. Az egyre erősödő szélben is tökéletesen pontos és koncentrált maradt a „nehéz” láncnak köszönhetően.
Ekkor már elégedett voltam, és részletesen átnéztem töviről hegyire, hogy valójában milyen minőséget képvisel a termék. Arra a megállapításra jutottam, hogy lelkiismeretes és tisztességes munka eredményét tartom a kezemben. Rozsdamentes acél, ezáltal elnyűhetetlen, a szerelékes dobozba befér - nem úgy, mint a merevkaros jelzőm -, rendkívül pontos, lekövethető információkat ad a hal horognál végzett cselekedeteiről, bevágásnál nem repül el, mint a régről ismert műanyag csipesz stb.. Akik már használtak merevkaros swingereket, azok tudják, hogy megszorulhat a forgórészénél, és akkor nem jelzi a kapást - ez a hibajelenség a láncosnál nem fordulhat elő!
Összegezve: meggyőzött a kapásjelző használhatósága, pontossága, tartóssága, információs szolgáltatása és egyszerűsége. Ezután tettem fel a kérdést: „Mennyibe kerül?”
Tudtam, hogy neves brit gyártóknak léteznek hasonló termékei, amiket eddig azért nem vásároltam, mert 3 db 30-40.000 forintba került volna. Kezembe vettem a telefonomat és felhívtam sporthorgász társamat (akitől a jelzőket kaptam), majd feltettem neki is a kérdést: „Mennyibe kerül?”
Erre azt a meggyőző választ kaptam: „Nem több, mint tíz doboz cigi vagy tíz dobozos sör!”
Ezt - összesítve a kapásjelző előnyeit - bomba árnak tartom, legfőképpen azért, mert örök életű, és azon kevés horgászcikkek közé tartozik, amit az embernek csak egyszer kell megvennie! Kicsi helyet foglal, egyáltalán nem sérülékeny. Használható a fenekező horgászat minden formájában (hagyományos pontyozás, bojlizás, süllőzés stb.).
A teszt és használat közben szerzett pozitív tapasztalatok engem meggyőztek! Nyugodt szívvel ajánlom minden sporthorgász társamnak!
További információ és közvetlen kapcsolat a termék forgalmazóival
Molnár István és Halász Péter
Mobil: +36 (20) 338-1973
Fax: +36 (1) 404-04-26
e-mail: halasz.peter@textop.hu
e-mail: ponty1977@freemail.hu
(X)
Molnár István