IV. Haldorádó - Duna Feeder Kupa 1. nap - online beszámoló

IV. Haldorádó - Duna Feeder Kupa 1. nap - online beszámoló

Az ordasi Duna szakasz ad otthont ezen a hétvégén a IV. Haldorádó Duna Feeder Kupának. Nem tévedünk nagyot, ha azt mondjuk, itt lesz a magyar feeder versenysport krémje, nem csak azért mert ez a verseny is része a feeder ranglistának, hanem mert az eddigi évek tapasztalatai alapján igencsak szép zsákmányra lehet számítani. Ki ne szeretne 2-3 kg-os halakkal megküzdeni igazi természetközeli helyen, pláne versenykörülmények között? Remélem nagyon sokaknak megadatik ez az élmény ezen a két napon.

A nem túl nagy számú folyóvízi versenyek közé tartozik a mostani helyszín, amit a korábbi évek tudósításaiból megismerhettek már. Annak, aki most hall róla először, annyit kell tudni, hogy az Ordas község határában található partvédő kövezés a helyszín, annak minden előnyével, és hátrányával.

Egy verseny rangját az is mutatja, milyen az érdeklődés, mennyi idő alatt telik be a lehetséges induló létszám? Nos elmondhatjuk, hogy rendkívül rövid idő alatt betelt az a 40 hely, amennyi nevezést a versenypálya adottsága miatt el tudtunk fogadni. A negyven horgász 3 szektorban fog megküzdeni egymással mindkét versenynapon.

A Duna vízállasa meglehetősen alacsony, ez kissé izgalmassá teszi az amúgy is érdekesnek ígérkező küzdelmet. Vajon az alacsony vízszint mellett is kicsábíthatók a nagytestű halak nagy számban meghorgászható távolságra? A kánikula miatt nagyon meleg a víz, mennyiben befolyásolja ez a halak kapókedvét? Mind izgalmas és megválaszolatlan kérdés. Más mindenben, mintha az ember egyedül ül le horgászni egy kövezésen. Itt, most 40 helyről kapják a jobbnál jobb etetőanyagot, a csábítóbbnál csábítóbb élő anyagokat. Nem fognak eltelni idő előtt vele a halak?

Vasárnap délutánra már erről is többet fogunk tudni, de addig is kövessék a folyamatosan frissülő beszámolómat on-line módon a Haldorádó Horgászportálon. Igyekszem sűrűn jelentkezni a történésekkel.

Meglehetősen alacsony a vízszint

A kiírásnak megfelelően reggel 6 órakor regisztrációval kezdtünk, Majd Döme Gábor köszöntötte a versenyzőket. Néhány fontos kérdést kellett megbeszélni, illetve a versenyzőknek elfogadni, egyik a védett halak kezelése. Várhatóan több leánykoncér is horogra fog kerülni, és a mindenképpen el szeretnénk kerülni, hogy ezek a halak sérüljenek, ezért a várhatóan horogra kerülő védett halakkal való kíméletes bánásmódra mindenképpen ügyelni kell. Horogszabadítás után azonnal vissza kell helyezni a vízbe.

Döme Gábor köszönti a versenyzőket
A szabályok ismertetésére koncentrálunk

Várhatóan ma is igen nagy lesz a kánikula, sajnos az edzésnapok tapasztalata az, hogy dél felé közeledve a partszélből, legalábbis a meghorgászható távolságból igencsak eltűnik a hal. A sekélyebb, oxigénhiányos víz nem a kedvence a pikkelyeseknek, valószínűleg elvonulnak mélyebb, oxigéndúsabb helyekre. Ezért aztán nem egyszerű küzdelem elé néznek a versenyzők. Minden egyes kapásnak, minden egyes halnak igen nagy lesz a jelentősége.

Előbb a sorsolási sorrend kihúzása történt, majd annak megfelelően a horgászhelyek kihúzására került sor.

Vajon milyen lesz a horgászhelyem?
Lipák András nem bízta a véletlenre a szerencse dolgát

A sorsolás után azonnal elfoglalhatták a helyüket a horgászok, és megkezdődött a felkészülés. A felkészülési idő felénél, 8 órakor a pálya két végéről indult a limit ellenőrzés. A felhasználható 12 liter bekevert etetőanyagon kívül összesen 2,5 liter élőanyagot használhatnak a versenyzők, ebből fél liter lehet az etetőszúnyog mennyisége maximum.

Igyekezni kell a felkészüléssel,...
... mert közeleg a limitellenőrzés

Az alapozó etetés megkezdésére 8 óra ötvenkor szólalt meg a duda, tíz percen kerseztül, csak és kizárólagosan feederkosárral lehetett mindezt elvégezni.

Indul az alapozó etetés

Újabb dudaszóra 9 órakor elkezdődött az első forduló. A versenyidő 5 óra hosszú, reméljük izgalmas és gyorsan pergő események részesei lehetünk. Legalábbis a délelőtti órákban ebben reménykedünk.

Az utolsó igazítás a felszerelésen

Nagy huppanással értek vízbe a tömött etetőkosarak, megkezdődött az izgatott várakozás az első kapásokra. Mint számítottunk nem kellett túl sokat várni, hogy rezdüljenek a spiccek.

Több helyen is megtörtént az első akció perceken belül. Siroki Dávid halához sikerült odaérnem, mint az alábbi képek tanúsítják:

Szépen védekezik a hal Dávid horgán
Gyönyörű dévérkeszeg a zsákmány

Hasonló szép halakban reménykedünk a továbbiakban is!

A verseny felén túl vagyunk, nagyon szép halak kerültek szákba, jászok, márnák, dévérkeszegek. Nem lehet azt mondani, hogy folyamatosan és mindenhol van kapás, de előfordul olyan horgászhely és horgász, aki 3 dobásból 3 halat fogott, lásd Stál Gyula esete.

De vannak olyan helyek is, ahol nem ennyire jó a helyzet, nagyon nehéz még csak kapást is elérni, pedig a neheze a 12 utáni időszak még csak most következik.

Azt gondolom, hogy a kapástalanságnak részben horgásztól független oka van. Gyakorlatilag hasonló tetetővel, hasonló távolságon szinte ugyanazt az élőanyagot felkínálva az egyik helyen érintés sincs, míg akár a szomszédban, sikerül kicsikarni egy-egy kapást.

A mezőny egyetlen nő versenyzője az utóbbi csoportba tartozik, jászok, dévérek vannak a "számláján" már.

Rigó Edit fáraszt....
... majd sikerrel szákolt egy szép dévérkeszeget

Kocsis László csaliját egy gyönyörű kecsege vette fel, igazán kár, hogy nem mérlegelhető, azonnal visszakerült éltető elemébe.

Kocsis László és a kecsege

De nem csak Cila járt így, Döme Gábor is sikerrel fárasztott ki egy termetes leánykoncért, ami szintén mérlegelés nélkül azonnal visszakerült a folyóba. Kellemetlen, hogy az amúgy is nehéz körülmények között a kiharcolt halat el kell engedni, de a szabály, az szabály. Ha mi nem tarjuk be, hogyan lehet elvárni egy hétköznapi horgásztól, hogy megtegye.

Döme Gábor szákol egy szép dévért
Maldrik Péter dévérje is derekas

Stál Gyula percek következnek:

Előbb egy márna...
...majd még egy...
... lezárva egy dévérkeszeggel

Egyre nagyobb a kánikula, rettenetes hőség, fent a parton alig mozdul a levegő. Talán lent, közel a vízhez a versenyzőknek kicsit elviselhetőbb, és mire odasütne a nap a víz szélébe véget is ér az első forduló.

De addig még 2 órát küzdeni kell a halért, a halakért.

Lassan az utolsó óra kezdődik, és megismétlődni látszik az edzéseken tapasztalt dolog, 12 óra után már nagyon nehéz halat fogni a versenypályán. A legrosszabb helyzetben ebből a szempontból az A szektorban ülők vannak, ott gyakorlatilag egy- két óra után megszűntek a kapások, ráadásul ezen a szakaszon árnyék sem ad oltalmat a horgásznak. Hihetetlen kitartás kell a hőségben végigülni az 5 órát. Minden elismerésem az övék.

Szabó Róbert egy szép hallal
Erdei Attila reggel óta a tűző napon horgászik, a kövek ontják a meleget
A B szektorban is ritka már az ilyen hal az utolsó két órában

Nagyon kemény küzdelem ez a halakkal, különösen kemény az időjárással. Viszonylag kevés a hal a pályán - a megszokotthoz képest különösen- , ettől függetlenül végig ott kell lenni fejben, nem lehet lazítani, mert ha kapás van, akkor az általában termetes hal, így aztán igen nagy hiba elveszíteni, mert sok pontot jelenthet a hiánya.

Kálló Kornél szákol
Varga János egy gyönyörű jászkeszeggel

Hamarosan 14 órakor megkezdődik a mérlegelés, majd utána a Csitta Grill szolgáltatta ebédre kerül sor.

A mérlegelés a várt eredményt hozta, vagyis megerősítette, hogy kevés hal van a pályán, de azok meglehetősen nagy testű halak.

Az "A" szektort Papp József nyerte az egyes helyről, 6300 g halat fogva.

A "B" szektor győztese Kocsis László 7460 g fogott hallal.

Kiemelkedő eredménnyel nyerte a "C" szektort Stál Gyula, 17020 g halat mérlegelt.

Stál Gyula fogta ma a legtöbb halat

Nem dőlt még el semmi, a holnapi nap eredménye a maival együtt lesz a döntő. Látunk még izgalmas dolgokat véleményem szerint.

A mai eredmények letölthetők:

INNEN

További képek megtekinthetők: Facebook oldalunkon

* Amennyiben nem jelennek meg a kommentek, úgy szükséges a böngészőben bejelentkezni a Facebook profiljukba!

10másodperc múlva átirányítunk a fizetési felületre.