A busa horgászata iránt érdeklődők száma napról napra nő. Minél többen művelik, annál több hasznos infó kerül megosztásra. Látszólag egyszerű a horgászata, vagy mégsem? Van, amikor már az első dobásom halat ad, de gyakorta, ha fejem tetejére állok, akkor sem tudom őket kapásra bírni, pedig látom, már majdnem bekapják a horgomat, aztán mégsem… Mit lehet ilyenkor tenni, milyen fortéllyal lehet az óriás planktonevőket becserkészni? Ez az írás és a hozzá kötődő film talán segít ebben!
Ezúttal Ausztriába, a bécsi Új-Dunára látogattam el. Nem először jártam már itt és azért tértem ide vissza, mert a tavaly őszi túrám során elképesztő méretű busákat láttam itt. Kíváncsi voltam rá, hogy vajon most is (a nyár elején) ott vannak-e még? Igen, ott voltak!
A képes beszámoló elárulja, hogy mi történt ezen a 3 napos túrán!
Az eddigi képeken jól nyomon követhető, hogy szép lassan, de „leleltároztam” a vízterület békés halait. Hét különböző halfajt fogtam: amur, ponty, leánykoncér, jászkeszeg, dévérkeszeg, karikakeszeg, ezüstkárász akadt a horgomra, ezek vették fel a busáknak szánt technopufi csalit. Rengeteg busa volt előttem, de még véletlenül se tudtam egyet sem megfogni a fenekező végszerelékkel. Illetve úgy tűnt, hogy a jól felhőző busa etetőanyag túlságosan attraktív és vonzó volt a többi hal számára is. Valószínűleg a busák azért kerültek el eddig ilyen ügyesen, mert nem úsztak le a fenék közelébe.
Mindezeket átgondolva, értékelve másnap új stratégiával és busafogó „fegyverekkel” készültem!
A túráról készült egy izgalmas és nagyon látványos film is, amely hűen visszaadja a horgászat nehézségeit. Tarts velünk, nézd meg ezt is!
Írta: Döme Gábor