A folyóvízi horgászatok során számtalan hatékony etetési technika létezik. Jelen írásban egy kevésbé ismert dróthálós etetési technikát szeretnék bemutatni nektek, amivel remélhetőleg ti is még hatékonyabban vehetitek üldözőbe kedvenc folyóitok halait, és - reményeim szerint - még több élményben lehet részetek.
Mikor és hol érdemes alkalmazni?
Ennek az etetési technikának az igazi előnyeit elsősorban nagyobb folyóvizeinken kamatoztathatjuk, ahol a jelentős sodrás igencsak megnehezíti a horgász dolgát a pontos, koncentrált etetés kialakításában. Az így bejuttatott csalogató anyagok hosszú időn keresztül, fokozatosan fejtik ki hatásukat. Ennek köszönhetően garantáltan találnak csemegézni valót az odaérkező halak.
Mivel elsősorban élő anyag bejuttatására alkalmas, a legjobb, ha 10°C feletti vízhőmérsékleténél használjuk, ugyanis ilyen környezetben a töltelékként szolgáló nyüvek vízbe érkezésük után is megőrzik aktivitásukat és könnyedén, maguktól távoznak a „rácsból”.
Alkalmazásánál mindig vegyük figyelembe, hogy olyan csalogató anyagokkal nem igazán érdemes megtölteni, ami nem képes a dróthálóból kimászni, kimosódni. (Különleges esetekben azonban egyfajta aroma-akkumulátorként is funkcionálhatnak a benne maradó, aromás, nagyobb pelletek, magvak.)