Az elmúlt részekben a Haldorádó pontyos etetőanyagait gyűjtöttem csokorba, e cikk témája a kimaradt amuros, keszegező és folyóvízi etetőanyagok bemutatása lesz. Mindhárom cikket egybevéve látható, hogy a teljes kínálatot áttekintve minden hazánkban élő békés halfajra találunk kiváló minőségű keverékeket a Haldorádó tálalásában.
A ponty után a sorban talán az amur áll, ha a zsákmányként leggyakrabban áhított halfajokat vesszük sorba. E halak horgászatára is találunk kiváló minőségű etetőanyagokat a kínálatban. Ez a két amuros etetőanyag a legjobb, ami eddig a kezem ügyébe került. Ha amurt szeretnék fogni, erre a kettőre mindig számíthatok!
Amur L’amour
Ennek az etetőanyagnak az aromája közelít az amur természetes tápláléka, a hínár, sás, különböző növényfélék illata felé. A Nagy Amurnál apróbb szemcsézetű, tigrismogyoró, roppantott kukorica és kendermag található benne, megfelelően bekerve jól tapad. Egy korábbi cikkemben szereplő 12,25 kg-os eddigi legnagyobb kifogott amuromat ennek a terméknek köszönhettem. Finomszerelékes technikákban is eredményesen alkalmazható. Tovább tuningolhatjuk az etetést pelletekkel, különféleképpen elkészített magokkal, de ezzel (reményeim szerint) egy későbbi sorozatban bővebben foglalkozom, remélhetőleg termetes halakkal körítve.
Nagy Amur
A Haldorádó Feeder Master Nagy Amur a másik sikeres amurfogó keverék, amelynek kevert aromája a fokhagymás zamat irányába terelődik. A durvaszemcsés etetők közé sorolható, ráadásul hozzákevert pelletben nagyon gazdag. Bekeverése után érdemes letakarni, pihentetni fél órát, majd beállítani a végleges állagát. Célszerű ezt elvégezni, mert ha nem nedvesedik át minden része, akkor a sok felszálló szemcse tönkreteheti horgászatunkat. A kapitális halak, amurok kedvence, azonban több nagytestű pontyot is segített horogra csalni. Főként a meleg, nyári hónapokban fejti ki kellően csalogatóhatását. Ha még intenzívebb aromát szeretnénk adni a keveréknek, az Aroma Tuning Nagy Amur ízesítésű folyékony aromához nyúlhatunk, ami ízében megegyező, erőteljesen fokhagymás jellegű.
Nagy Dévér
Egy remek keszegező etetőanyag. Neve valóban tükrözi a tényt, melyik halat vonzza leginkább. Etetésünk környékéről a dévérkeszegeket mágnesként szedegeti össze és irányítja horgunk közelébe. Többször jártam már úgy vele, hogy még csak nem is sejtettem dévérkeszeget a környéken, sőt a vízben, mégis be-becsúszott a többi keszegféle közt. Ahol pedig nagy számban fordulnak elő a dévérek, elképesztő eredményt produkálhatunk ezzel az etetőanyaggal. Előszeretettel használom folyóvizeken (pl. Dunán, Kis-Dunán, csatornákon) is, nemcsak tavakon. Általában egy kis löszös földdel keverem, valamint a Nagy Dévér folyékony aromából is csorgatok hozzá egy kicsit. Így jelentősen megnövelhetjük felhősítő hatását, valamint távcsaliként betöltött szerepét is fokozzuk.
Sajtos Bajszos
A sor végére érve elérkeztünk a kifejezetten folyóvízi etetőanyaghoz, a márnák és a nagytestű keszegfélék kifogáshoz hozzásegítő „fegyverhez”. Nagyon attraktív, igazán különleges keverék… igazi sajtos, kellemes illatával és piros színével könnyen belopja magát a folyóvízi horgász szívébe. Az embernek kedve lenne beleharapni! Tapadása rendkívül jó - a darabos alkotóelemek mennyiségét nem túlozták el a tapadás megtartása érdekében. Tartalmaz sajtos pelleteket, magvakat. Könnyen tovább súlyozható, felveszi a kavicsot, magvakat, élő anyagot minden gond nélkül, és azt le is juttatja a mederfenékre: igazi folyóvízi kaja!
Elérkeztünk a sorozat végére. Remélem, sikerült olyan plusz információkat megosztanom veletek, amelyek a már termékeket jól ismerők számára is hasznosak lehetnek. Akik pedig még nem ismerték, nem használták a Haldorádó etetőanyagokat, talán képet kaphattak róla, hogy mégis milyenek, mire számíthatnak használatuk során. Annyi biztos, hogy csalódni nem fogtok!
(X)
Írta: Hajdu Tamás (matchuszo)
Fotók: Hajdu Zoltán