Sikeres tavaszi trilógiám utolsó fejezetéhez érkezvén egy ismert és közkedvelt vizet választottam, mely nem volt más, mint a Kiskorpádi Szigetestó. Ez a magánkézben levő, parádés halállománnyal bíró víz tökéletes helyszín volt arra, hogy a PVA bages módszerrel tarolhassunk, de vajon összejött?
Magántó:
Ezek azok a tavak, melyekre a legtöbb önjelölt szakértő a fotelből csak legyint azt mondva, hogy „Ott bárki tud halat fogni!”. Azonban aki járt már ilyen tavakon, és aki jobban belelát a dolgokba, az pontosan tudja, hogy sokszor ezeken a vizeken a legnehezebb sikert elérni. Bár az ilyen tavak halállománya általában jó, sőt kimagasló, a halak sokkal érzékenyebbek a frontokra, a zajokra és sok egyéb dologra. A PVA bages módszer viszont tökéletes választás ezekre a tavakra, főleg tavasszal.
Korábban már horgásztam itt többször és értem el szép sikereket barátaimmal, viszont ami most következett a PVA bages módszerrel, azt sokáig emlegetni fogjuk.
Tipp: A feltűnő színű csalik a legjobb választások tavasszal, főleg zavaros vízben. Egyszerűen nem tudják a halak figyelmen kívül hagyni őket, és itt említem meg, hogy az tévhit, hogy a ponty nem, vagy alig lát. Nagyon is jól lát és könnyedén különbözteti meg a csalikat és azt, hogy az kell neki, vagy sem.
Tipp: Érdemes az aromákat variálni és mennyiségét a PVA tasakba töltve növelni, majd csökkenteni, hogy kiderüljön, mire reagál jobban a hal a hideg vízben. Nekem sokszor a kevesebb több!
Tipp: Érdemes a wafter csalit egy picit megfaragni, az amorf formák kevésbé keltenek gyanakvást a nagy halakban. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a 3 db 20 kilogramm feletti ponty megfogása.
Ez a peca eléggé top kategóriásra sikeredett egy igazán jó vízen, de a módszer bárkinek adott, lehet próbálkozni és hasonló szép eredményeket elérni bárhol. Ehhez sok sikert kívánok mindenkinek!
Írta: Rokolya Péter
Fotók: Rokolya Péter, Pataki Patrick, Ördög Erik