A feederhorgászat és azon belül is talán a method feederezés az a módszer, amely a legtöbb horgászt izgatja az utóbbi időben. Azonban egy módszer vagy végszerelék csak akkor lesz hosszú távon is sikeres és fejlődőképes, ha az könnyen, bárki számára elkészíthető és végül, de nem utolsósorban fogós.
Nem kis időbe telt, de sikerült megalkotni és forgalomba hozni egy olyan method feeder kosarat, amely a hazai horgászok minden igényét kielégíti! Ez a By Döme TEAM FEEDER Long Cast Method Feeder család, amely 25 grammtól egészen 65 grammos méretig kapható. Nagyon igényes kivitelű, környezetbarát fémötvözetből készült, ólmot egyáltalán nem tartalmaz. Strapabíró és erős, ha nem dobjuk el, nagyon hosszú ideig hű társunk marad. Már több filmünkben is láthatták ezt a horgászok, ahol csodás halakhoz segített minket hozzá, de egy apróság, mégpedig a használatba vétele nem került bemutatásra. Ezt szeretném most pótolni! Tehát lássuk, lépésről lépésre haladva, hogyan készül a világ egyik legegyszerűbb method feeder végszereléke!
Kidolgoztam és forgalomba hoztam egy olyan végszereléket (ehhez szükséges minden eszközt), amelynek használatba vételéhez csupán egyetlen kötésre van szükség! Ezt bátran mondhatom, hogy MINDENKI el tudja készíteni, még akkor is, ha horgot sem tud kötni.
Amikor ezt legutoljára a kiskunhalasi Sóstón megrendezet horgásztáborban a gyerekkel együtt elkészítettük, majd a csalitüskére a gumikukoricát feltűztük és a feederkosarakat finom etetőanyaggal megtöltöttük, a gyerekek már szaladtak is horgászhelyükre. 14 gyerekből 5 az első dobásra pontyot akasztott úgy, hogy 20-30 méternél távolabb sem tudott dobni, és a legtöbb még pontyot sem fogott előtte…! Kell ennél egyszerűbb és hatékonyabb módszer?!
Amire oda kell minden esetben figyelni, hogy olyan méretű kosarat válasszunk, amelynek súlya megtöltve nem haladja meg botunk dobósúly-tartományának felső értékét. Az L-es méretű (25, 35, 45 g-os) kosarakba 20-25 gramm, míg az XL-es kapacitású (55 és 65 g-os) kosarakba akár 40 gramm etetőanyag is tölthető.
Írta: Döme Gábor
Fotók: Kis Csaba, Csapi Károl
Videó: Takács Péter